Şanlıurfa’da kadına şiddete karşı videoteyp çekici 26 yaşındaki Ilkbahar, ayvaz kardeşi marifetiyle çıkmaz ortasında öldürüldü

TMMOB Şanlıurfa Çaşıt Yardımcısı da olan inşaat mühendisi ve aktivist Baharat Hezer, sokakta yürürken, Marmara Üniversitesi Elektronik Beyin Mühendisliği öğrencisi kardeşi, 24 yaşındaki Kadınsız Hezer marifetiyle pompalı tüfek ile vuruldu.

KATİL ZANLISI YAKALANDI

Hastaneye kaldırılan tendürüst kadın kurtarılamazken, kıyacı zanlısı Benzersiz Hezer ise polis aracılığıyla Yenişehir Mahallesi’nde yakalandı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENİMİYLE İLGİLİ TARTIŞMA İDDİASI

Özellikle kadına yönelik ivinti konusundaki etkinliklerde yer aldığı tamlanan Ilkbahar Hezer’in, geçtiğimiz 25 Kasım Kadına Hız ve Savaşım Haset dolayısıyla çektiği videoteyp ise gündem oldu. Cinayetle ilişik sormaca sürdürülürken, gailesiz kadının, gaddar zanlısı kardeşi vasıtasıyla darülfünun öğrenimiyle ilgilendiren bazen konulardaki tartışmaları zımnında öldürüldüğü doğacak sürüldü. Sözcü’de saha düzlük habere bakarak öldürülen Ilkbahar’ın annesi, olaydan sonraları şer geçirerek, “Benzeri yavrum, tıpkı yavrumu vurdu” diye yaş döktü.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

İnşaat mühendisi Ilkbahar Hezer’in zihayat yaşta eş cinayetine kurban gitmesi kentte mahzunane karşılanırken, sosyal medyadan cinayete tepki yağdı. Tıpkı uran mühendisi karı toplumsal medya hesabından, “Ego inanamıyorum. Gine, tekrar okudum. Akıllıca mu? Zinde bir avrat, mühendis. Güneydoğu’de kişi ayakları üstünde durmaya çırpınan çıkmaz ortasında öldürülmesin mi? Bu büyüklüğünde basit mi?” paylaşımı yaptı.

Share: