MİMAR BAŞAK CENGİZ’İN KATİLİ CAN GÖKTUĞ BOZ’UN CEZASI İSTİNAF MAHKEMESİNDE ONANDI

Ataşehir’de geçtiğimiz teşrinisani ayında mimar Başak Cengiz’i yolda yürürken samuray kılıcıyla öldüren Duygusal Göktuğ Boz’un 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ile 5 sene mahbes cezası istinaf mahkemesi marifetiyle onandı.

Ataşehir’de geçtiğimiz sene Kasım ayında mimar Başak Cengiz’i (28) yolda yürürken, samuray kılıcıyla öldüren Duygusal Göktuğ Gri 22 April tarihinde domestik murafaa yoluyla ağırlaştırılmış müebbet ile 5 yıl mapushane cezasına çarptırıldı. Karar sonrasında Can Göktuğ Boz ve Başak Cengiz’in avukatları istinaf mahkemesine anbean, karara itiraz etti.

İstanbul Toprak Adalet Mahkemesi 1. Ukubet Dairesi aracılığıyla yapılan incelemede, mahkemenin kararında usul ve esasa ait seçme hukuka aykırılığın bulunmadığı, kanıt ve işlemlerde eksikliğin olmadığı belirtilerek, istinaf başvurularının esastan reddine görüş birliğiyle değişmeyen verildi. Bu kararla gelişigüzel Birey Göktuğ Boz’a 3 ayrı suçtan sunulan ağırlaştırılmış müebbet ile 5 sene mapus cezası, istinaf mahkemesi eliyle onandı. Sunulan kararda temyiz yolunun kilitsiz küreksiz olduğu belirtildi.

Share: