Milli boksörlerden yer duyarlılığı

İtalya’dahi yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Talih Kadın Yumruk Oyunu Milli Takımı’nın sporcuları, abes zamanlarında orman ve piknik alanında çevreye atılmış çöpleri topluyor.

Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonu Kadıdağı Kamp Merkezi’nde, Başantrenör Ahmet Çınar ile apotr antrenörler Mehmet Dalbudak ve Feridun Şah nezdinde 3 Eylül’de kampa giren Şans Avrat Yumruk Oyunu Milli Takımı’ndan 13 sporcu, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.

Antrenör ve sporcular, İtalya’daki şampiyonluk öncesi hazırlıklardan arta küsurat zamanlarda kamp merkezinin çevresindeki ormanlık düzlük ve piknik alanlarında çevre temizliği yapıyor.

Çevreyi kirletenleri “Gübür atmayın” mesajı

Başantrenör Ahmet Çınar, AA muhabirine, bökelik hazırlıklarının umum hızıyla sürdüğünü, kampın 24 Eylül’de sona ereceğini söyledi.

Şampiyonanın 25 Eylül’de başlayacağını dile getiren Çınar, “Şampiyonadan madalyalarla dönmeyi hedefliyoruz. Bunun amacıyla yekpare gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Çevreye duyar nesiller katmak istediklerini vurgulayan, çevreyi kirleten insanlara bile “Çöp atmayın” mesajı veren Çınar, “Antrenmandan boşta kalan zamanlarda çocuklarımıza mekân kovanlık bilincini aşılamak ve topluma de farkındalık ihdas etmek üzere çevrede mevcut, piknik işleyen insanların attığı çöpleri topluyoruz. Umarım bu kampın etrafında, doğada bulunan çöpleri insanlar bir daha atmaz.” diye konuştu.

“Doğa bizim, belde bizim”

Milli boksör Kaynak Fakül ise kampın pir geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Antrenmanlarımız dışında yersiz vakitlerimizde antrenörlerimizle alay malay çevreye faydalı şeyler yapıyoruz. Huy bizim, kasaba bizim. Herkesin bu konuda biraz henüz şuurlu olmasını istiyoruz. Yerlere çöp atmamaları hepimiz amacıyla ongun olacak. Çöp atma ve çevrenin yapışkan olması hepimizin sorunu çünkü dünya bizim. Bu yüzden herkesin daha titiz olmasını istiyoruz.”Share: