Mardin spor haberleri… Mardin’de bisikletçiler, Dara Antika Kenti’nde ayakçak çevirdi

– Mardin’de bisikletçiler, Abra Antik Kenti’nde ayakçak çevirdi

MARDİN – Mardin’de “Abra Antik Kenti MTB CUP XCO Incitici Bisikleti Şampiyonası”nın ikinci etabında sporcular, Efes Antik Kenti’hangi benzerliği dolayısıyla Mezopotamya’nın Efes’i namına de mezkûr Abra Antika Kenti’nde kaide çevirdi.

Vilayet himayelerinde Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Bisiklet Federasyonu aracılığıyla “Pedallar Medeniyetlerin Beşiği Mardin’de” sloganıyla kentin tarihi güzelliklerine özen ahzetmek için gerçekleştirilen “Denge Antika Kenti MTB CUP XCO Elem Bisikleti Şampiyonası”nın ikinci etabında Oğuz Mahallesi’nde vadi alan Abra Antik Kentinde oluşturulan mukavim parkurda arak döktü.

11 farklı kategoriden oluşan yarışmada 25’i kadın 150 sportmen, Oğuz Mahallesindeki daraç sokakların yanı sıra tarihin gölgesinde oluşturulan parkurdaki mukavim yerey koşullarında kısaca 3 bin 600 metrelik parkurda herhangi bir bisikletçi cevelan sayılarına bakarak ortalama 25 kilometrelik yolda pedal çevirdi.

Ödül töreninde mütekellim Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hedef Süzen, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri organizasyonun haddinden fazla güdük tıpkı sürede uluslararası bir organizasyona dönüşeceğine inandığını söyledi.

“Bu eşkal organizasyonları artırarak devam ettireceğiz”

Bu kabil organizasyonların yapılmaya devam edeceğini belirten Süzen, “Mardin ve Abra Antik Kentindeki parkurlarımız çokça domuzuna. Dünyaya denk dokuma edecek domuzuna tıpkısı yerde yaşıyoruz. Bunun farkındayız. Sayın Valimizin önderliğinde elimizde ne geliyorsa yapıyoruz ve azimli tıpkısı şekilde yapmaya devam ediyoruz. Bu şehir amacıyla bizim kalbimiz çarpıyor oldukça. Bu şehrin insanları amacıyla bu şehrin daha müreffeh bire bir seviyeye gelmesi amacıyla bizim kalbimiz çarpıyor. Bu forma organizasyonlar çok hareketli ve faal aynı şekilde şehrimizde yapılmaya bitmeme edecek. Güdük sürede arzulu tıpkı organizasyona imza attığımızı düşünüyorum. Valilik himayelerinde Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Velespit Federasyonumuz ile bodur aynı sürede amma çokça istekli tıpkısı organizasyona imza attığımızı düşünüyorum. Şehre kattığı anlamın farkındayız. Bu kalıp organizasyonları artırarak bitmeme ettireceğiz. Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkürname ederim” dedi.

Master 35+ erkeklerde bir numara olan Mehmet Fert Balcı birlikte, zehir derrace yarışını haddinden fazla başlangıçta beklediklerini aktararak, “Mükemmel aynı organizasyon oldu. Özveri ile hazırlanmış tıpkı yarış. Antika Şehir içerisinde unutulmaz bir ajanda oldu bizim üzere. Emeği güzeşte herkese binlerce kere teşekkürname ederiz” ifadelerini kullandı.

Yarışmaya Mardin’den katılan Halil Demir, şampiyonanın Mardin’de düzenlenmesinin bisiklet sporu ve canlı sporcular için kocaman olduğunu antrparantez şehrin kültürel ile tarihi yerlerinin tanıtımı içre ön fut olduğunu söyledi.

“Arsıulusal takvime adımızı yazdırdık”

Türkiye Çiftteker Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Mehmet Samsa ise, izdırap velespit yarışlarının dünyada elden ara sıra şehirlerde yapıldığına özen çekerek Mardin’inde o şehirlerden biri olmasından belde yüce olduklarını dile getirdi.

Amaçlarını Mardin’in elan gür lanse etmek olduğunu anlatım fail Samsa, “Mardin, ayrımsız derinti medeniyet ev sahipliği yapmış Abra Antik Kenti’nde yapılması çok anlamlıydı. Bizi çok bahtiyar etti. Bu yarışmamızın amacı Mardin’imizi elan ferah öncelemek. Abra’mızı daha ongun tanıtmak üzere yapıldı. Uluslararası takvime adımızı yazdırdık. Tıpkısı dahaki seneye Uluslararası kendisine yapılacak. Avrupa ve Acun ülkelerinde buraya çokça sayıda çifttekerci katılacak” şeklinde konuştu.

Yarışmada, Yıldızlar B Kızlarda Fatma Kaşık Düşmanı Bonjur, Yıldızlar A Kızlarda Emine Irmak Sezer, Yıldızlar B Erkeklerde Necdet Günaydın, Yıldızlar A Erkeklerde Muhammed Şanlı Sünbül, master +35 erkeklerde Mehmet Can Balcı, master +40 erkeklerde Ercan Soylu, dinç bayanlard Rana Başar, güre erkeklerde Arberk Güngör, u-23 erkeklerde Kenan Soylu Özkalbim, balaban bayanlarda Ayşe Şarap Şeker Hastalığı, şişman erkeklerde Ömer Halk Boyraz birinci oldu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tasavvur Süzen, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emniyetli Müftüoğlu ve protokoldeki katılımcılar, dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.

Share: