Kılıçdaroğlu’nun “Siftinlik Benimle Gelişigüzel Misiniz?” Sözlerine Bindi Geldi: “Yanındayım”

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Seferihisar’dahi “Siz tezyifkâr benimle birlikte misiniz?”, “Artık değişmeyen verin. Bu halk düşmanlarını bu arada yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?” diye niteleyerek sordu. Kılıçdaroğlu’nun sözlerine, içtimai medyada CHP yöneticileri, şehremaneti başkanları ve milletvekillerinden “Yanındayım” etiketiyle destek mesajları geldi. “Yanındayım” etiketi, Twitter’üstelik kısa sürede Türkiye gündeminde birinci sıraya çıktı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Seferihisar’daki kampında yaptığı konuştu. Kılıçdaroğlu, toplantıda partililere; “Bu mücadelede ahali düşmanlarını alay malay yeneceğiz. Özgürlük, adalet, adalete teşne halkımıza kurtuluşu beraber getireceğiz. Ama şunu birlikte çıktı çakmak zorundayım. Siz kıytırık benimle gelişigüzel misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın dahi atlaya zıplaya veya istemeyerek uymazlık verdiğinizi da görüyorum ama imdi değişmeyen verin. Bu el düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun “Benimle birlikte misiniz?” sözlerine sosyal medyadan CHP’li Büyükşehir Uray başkanları, Umumi Başbuğ yardımcıları, milletvekilleri ve partililerden bindi mesajları geldi. “Yanındayım”, “Seninleyiz Kılıçdaroğlu” etiketi güdük sürede Türkiye gündeminde birinci sıraya çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun sözleri üzerine gelen destek mesajlarından öne çıkanlar şöyle:

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu: Gelişigüzel koşulda Sayın Genel Başkanımızın yanındayım.

Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Vahim: Adaletli yarınlar, rahat bire bir gelecek için her antlaşma yanınızdayım.

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer: Rüya, barış ve hak yoğun bir Türkiye üzere Genel Başkanımız Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcü: Gençlerin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızın yüzünün güldüğü, milletimizin huzurlu ve bahtiyar olduğu, henüz aydın, henüz hür ve elan adil aynı Türkiye amacıyla bugün bile erte de Sayın Umumi Başkanımızın yanındayım. Cumhuriyetimizin 100. yılında geliyor gelmekte olan.

Ziyalı Büyükşehir Belediye Başkanı Tutku Çerçioğlu: Vazıh yarınlar amacıyla baştan sona Umumi Başkanımız sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar: Sayın Genel Başkanım, bütün yanındaydık, herhangi bir zaman beraberinde olmaya bitmeme edeceğiz. Yanındayım.

Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Dün ne isem zaman birlikte aynıyım. Yanındayım.

CHP Ekip Başkanvekili Açık Deniz Altay: Devlete türe, millete bol bolamat, memlekete yaşayış için yanındayım.

CHP Sözcüsü Yüksek Öztrak: Yanındayım.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Bülent Tezcan: Istihsal, yetişek, hak, toplumsal kerem… Yarının Türkiye’sini düz yazı yolculuğunda, gelişigüzel ahit yanındayım.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi: Tavrımız kemiksiz! Yolun yolumuzdur. Seninleyiz Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun: Yolunuz, yolumuzdur. Mücadelenizde yanındayız, arkanızdayız sayın Genel Başkanım!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mavi Gökçen: Halk düşmanlarını bu arada yeneceğiz. Yanındayız Kılıçdaroğlu.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Gülizar Biçer Esmer: Hak için, özgürlük amacıyla, hak üzere, ünsiyet için, millete bol bolamat, memlekete erinç için yanındayım.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel: Doğruluk, ahbaplık, doğruluk için; milletimizin hazinesini soyanlardan hesap kritik etmek amacıyla; Türkiye’yi, fabrikalarla çevrilmiş benzeri kale açmak amacıyla; vatanı ve vatandaşlığı satanları yollamak üzere; faal bire bir toplumsal azamet ile eşitsizliklere akıbet yüklemek için; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: Koşullar ne olursa olsun cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma mücadelemizden, doğruluk mücadelemizden tıpkı hamle birlikte mankafa atmayacağız. Bu iri mücadelede seni katiyen boydak bırakmayacağız, yanındayım sayın Umumi Başkanım.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Aşure Ayı Eş: Tavrımız kesin, seninleyiz Kılıçdaroğlu, yanındayız Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yüce Öztunç: Yaşanabilir ayrımsız Türkiye ve halkın iktidarı için baştan sona seninleyiz.

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Ahmet Akın: Evlatlarımızın geleceği amacıyla, kültürlü günler üzere, adil yarınlar, erinçli, müstakil ve zenginlik bir Türkiye amacıyla liderimizin yanındayım alay malay başaracağız.

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Bülent Kuşoğlu: Yanındayım.

CHP Genel Başbuğ Başdanışmanı Tuncay Özkan: El düşmanlarını alt etmek amacıyla yanındayız Genel Başkanım.

Share: