Kars gündem haberleri: Kars’ta Sosyal El Birliği Mağazası 2 yılda 18 bin kişiyi sevindirdi

Kars’ta dar gelirlilerin giyecek ile değişik ihtiyaçlarının ücretsiz karşılandığı Içtimai Dayanışma Mağazası yüzleri güldürüyor.

Kentte bir müddet evvel şehremaneti bünyesinde, iktisadi durumu dolgunca olan insanlar ile sınırlı gelirliler arasında köprü kurarak toplumsal dayanışmayı bırakmak için “Içtimai Dayanışma Mağazası” kuruldu.

Hayırseverlerin dahi bindi verdiği mağazaya mevrut yetersiz gelirliler, buradan kendilerine sağlanan kota miktarında bot, montgomer, empermeabl kadar kışlık kazımak ve battaniye kabilinden ihtiyaçlarını ücretsiz alabiliyor.

Ücreti alelumum belediye kısmen birlikte hayırseverlerce karşılanan bu ürünleri düzlük sınırlı gelirliler uygulamadan memnun.

Bu mağaza yardımıyla akıbet 2 yılda 18 bin 245 gönül kışlık elde etmek ihtiyacını karşıladı.

Kars Ilbay Yardımcısı birlikte olan Belediye Komutan Yardımcısı Ramazan Taşkın, gazetecilere, vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiklerin ifade ederek, “Kars Valisi ve Şehremaneti Başbuğ Vekilimiz Türker Öksüz’ün öncülüğünde şehrimize dursuz duraksız, yorulmadan bakım etmeye çalışıyoruz. Elan fena hâlde ve yaşanabilir tıpkısı Kars için ekiplerimiz, faaliyet arkadaşlarımız şehrin mütenevvi noktalarında çalışmaları sürdürüyor. Bizim tek derdimiz, gayemiz Karslı hemşerilerimizin taleplerini, sorunlarını müstacel şekilde fasletmek, daha adamakıllı bir Kars’ı bütün beraber bina etmek.” diyerek konuştu.

Kars Belediyesine görevlendirme yapıldıktan sonra cesim icraat yaptıklarını anlatan Ötede, şunları kaydetti:

“Teşrinievvel 2020’den itibaren içtimai belediyecilik anlayışıyla 4 bin 378 aileden oluşan 18 bin 245 vatandaşımıza 48 bin kıvılcım giyit ve başmak yardımı, 2 bin 955 ailemize gıda yardımı, 584 öğrencimize kırtasiye yardımı, 500 aileye Kovid-19 hijyen paketi, 250 aileye ana, çağa desteği paketi ile 100 bebek eklenmiş gıda paketi yardımı yapılmıştır. Antrparantez 1 akülü mânialı uzlaştırıcı ile 1 tekerlekli koltuk yardımı da özürlü vatandaşlarımıza ulaştırıldı. Bu dönemdeki sosyal yardım faaliyetlerin maddi değeri 5 milyon lirayı aşmaktadır.”

Lüks, yardımların Topluluk Tesanüt Mağazası eliyle yapıldığına meni ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kars Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfı işbirliğiyle tespiti yapılan ailelerimizi mağazamıza nida edilip randevu usulü müzaheret yapılmaktadır. Besin yardımlarımız ise ekiplerimizce vatandaşlarımızın adreslerine konfirmasyon edilmektedir. Belediyemizce 33 özürlü ya üstelik nemli vatandaşımıza evde bakım hizmeti verilerek onların ferdî kovanlık, hizmet, merhale temizliği, alışverişi, ilaç alımı üzere talepleri belediyemizce karşılanmaktadır.”

Share: