Ilbay Kırbıyık, Karayollarının Edirne’deki çalışmalarını inceledi

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Karayolları Umumi Müdürlüğü’nün Edirne’deki yatırımlarını inceledi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Kırbıyık, TBMM Karı Erkek Okazyon Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve DÜRÜST Tümen Edirne Mebus Fatma Aksal ve Karayolları 1. Kesim Müdürü Toygar Çolak ile Karayollarının kentteki yatırımlarını görüştü.

Kırbıyık, Pazarkule Çizi Kapısı ve TEM otoyolu bağlantı yolu inşası bitmeme eden Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü yanında kâin şantiyede yetkililerden çalışmaları üzerine brifing aldı.

Vali Kırbıyık, kişi kullandığı araçla Aksal ve Çolak ile Pazarkule bölgesi, Saika ve Edirne- Kırklareli önünde devam fail çalışmaları durumunda gördü.

Kırbıyık, Karayolları 1. Havza Müdürlüğünün Edirne’de Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü, Pazarkule-Tema Otoban bağlantısı, Edirne-Kırklareli mukassem yolu, tarihi Uzunköprü’nün restorasyonu özellikle almak amacıyla çokça sayıda yatırımı bulunduğunu belirtti.

Nahiye Müdürü Çolak ve yetkililerle kıymetlendirme toplantısı yaptıklarını ifade eden Kırbıyık, “Pazarkule angajman önünde 2 kilometre, Edirne-Kırklareli yolunda ise 7 kilometrelik fasıl sene sonuna kadar tamamlanacak. Bahse laf bölgelerde çalışmalar sürüyor.” dedi.

Share: