İklim aktivistlerinden protestolara açıklık ödeme kararı

– İklim aktivistlerinden protestolara meydanlık ita kararı

LONDRA – İklim aktivist grubu Just Stop Oil, İngiltere Başbakanlık konutunda düzenledikleri eylemin peşi sıra hükümettekilerin ülkeye karşı sorumluluklarını düşünmeleri üzere protestolarına iki günce açıklık verdiklerini açıkladı.

İklim aktivist grubu Just Stop Oil, sosyal medya hesaplarından eylemlerine 4 Kasım’a büyüklüğünde küşayiş verdiklerini duyurdu. en üst İngiltere’nin başkenti Londra’bile bulunan Westminester’daki İngiltere Başvekâlet konutuna düzenledikleri eylemlerle gündeme mevrut çevreci takım, hükümettekilerin ülkeye karşı sorumluluklarını düşünmeleri amacıyla ara verdiklerini açıkladı. Bakanların cuma gününe kadar ehliyetli bir yanıt vermemesi yerinde eylemlerine devam edeceklerini nâkil kadro, petrol ve gazdaki yıpranmamış gelişmelerin etken olduğu yabanlık suçuyla oranlı protestolar düzenleyecekleri belirtti.

Çevreci kadro, henüz önce kamu binalarını turuncuya boyayarak ve danışma eserlerine düzenledikleri saldırılarla gündeme gelmişti. Van Gogh’un “Ayçiçekleri” ve Johannes Vermeer’in “İnci Küpe Çiçeği Kız” tablosu de karışma girmek üzere bir nice ikonik hanek eserine saldırmanın yanı sıra Londra’da aralarında kamu binalarının üstelik bulunduğu 4 binaya turuncu boyalı gösteri gerçekleştirmişti.

Çevreci ekip, cemaziyelevvel gerçekleştirdikleri eylemde ise Başbakanlık konutunu gaye almış, kendilerini konutun önünden sabık yola yapıştırarak pankartlar açmışlardı. Eylemin ardından harekete sabık polis güçleri 10 kişiyi tutuklamıştı.

Share: