Icra Vekili Soylu’dan Kılıçdaroğlu’nun maden iddiasına kırıcı yay cevap: Meram gündem hâllenmek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçmiş toplumsal iletişim araçları hesabından yayınladığı ve Türkiye’de esrar salgını olduğunu iddia ettiği videosu karşı değerlendirmelerde bulundu. Icra Vekili Süleyman Aristokrat, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin Togg üzere başarılarından tasalı olduğu üzere ruzname değiştirmeye çalıştığını dile getirdi.

“DEĞME BÖLÜM YENİ BİR YALANLA TÜRKİYE’Yİ KARATMAYA ÇALIŞIYOR”

Aristokrat, Kılıçdaroğlu’nun herhangi bir ahit Türkiye’yi bakir ayrımsız yalanla karartmaya çalıştığını belirterek, “Anayasal aynı hava olan asıl mugayeret partisi umumi başkanı herhangi bir çevrim Türkiye’yi yalanlarla karartmaya çalışmaktadır. Acaba ben öz tabanımı, öz kitlemi bu yalanlarla apayrı bir noktaya çekebilir miyim endişesi içerisinde. Sokağa sakıt Tanrı kurtarsın. Meclis’te çıktı, bu Meclis’te yüzü aşkın ByLock’çu milletvekilleri vardır dedi. Çıktı; Külliye’ye giden aynı CHP’liden bahsetti yalandı, ismini dahi telaffuz edemedi. Mevkuf gazetecilerle ilişik tıpkısı çizelge yayınladı, haddizatında ayrımsız yıldırıcı listesi olduğu çıplak ortadaydı” dedi.

“YALOVA’DA DURUŞMA BASTILAR, HAKİMİ TEHDİT ETTİLER”

Icra Vekili Süleyman Soylu, açıklamalarının devamında şunları söyledi: ” Mersin’deki yaşanan fenomen bahis konusu, ayrımsız biricik yekpare söylemedi. Bu ülkede çarpış oldu, Menderes idam cezası edildi. Ailelerinden kaç emanet duruşma bastı? Bu ülkede Erdoğan’a politik haram gecekondu, duruşma bastı. Özal’a yapılmadık kalmadı. Hassaten Demirel, Özal anayasa mahkemelerinden bütün şikayet etti. Bunlar Yalova’da murafaa bastılar, hakimi tehdit ettiler. Mersin’birlikte, İstanbul’da, uray yıldırıcı.

“BİR İSTİHBARAT OYUNUNA DÜŞMEKTEDİR”

Birçok yerde belediyelere yıldırıcı yerleştirdiler, acep zat kitlemi bu yalanlarla apayrı bir noktaya çekebilir miyim endişesi zarfında. Bu ayıptır, bu yakışmaz. Sanki, Türkiye akan açığını uyuşturucu ticaretiyle kapatmaya çalışıyor. Türkiye haritasıyla şırınganın alay malay olduğu dergiler dünyada yayınlandı. Türkiye’dahi bundan nasibini almayan kalmadı. Anne uymazlık partisi lideri bu duyu oyununa düşmektedir ve bunu düşünülerek yapmaktadır. Problemi müspet giden gündemi kuşkusuz akamete uğratırım? 1 lirasını anlatım et ya Cenabıhak rızası üzere.

“BUGÜN UYUŞTURUCUDAN HAPİSTE OLAN KİŞİ SAYISI 110 BİN”

Türkiye’nin uyuşturucusunu dörtte üçü sınırlarından girdiği Ağrı, Van ve Hakkari’dahi yakalıyor. 2016 tarihinde Türkiye’de maden satıcılığından içeride yatan birey sayısı 35-36 bindi, bu benzer bugün 110 bin. Cumhuriyet tarihinin bildirme iri operasyonlarını gerçekleştirdik. Vakit Kaybetmeden bu kadar mı? Ayrıksı bire bir şey daha yapıyoruz. 3 yıl önce başladığımız; değme ilçeyi 32 kriterle derecelendiriyoruz. Bunu tamamen 32 kriterin sonuçlarıyla devam ettirmeye çalışıyoruz. Çabucak bu değil.

Bütün bunlarla alay malay bizden en çokça meselelerden biri zorunlu tedaviydi. Türkiye’da bu konuda hem arzla mücadelede hem aynı zamanda taleple mücadelede hem rehabilitasyonda Türkiye tarihinin sunma mehabetli dönemini yaşamaktadır.

“OKULLARIN UĞRUNDA MADEN SATAN VAR MI?”

Bak bakalım okulların uğrunda maden satan var mı? Tığ tam satanlar ve içenlerle soruşturma yaparız yakaladığımızda. Bilcümle bunlarla ilgilendiren değerlendiririz ve buna göre politikalar ortaya koyarız. Bugün genişlik gür uyuşturucu polisi anne diyerek bir projemiz var. Bu annelere ulaşmamız çocukların uyuşturucuya başladığını elbette anlarlar, onları henüz fazla bilgilendirmek için sağlıyoruz.”

Share: