FATİH’TEKİ DÖNER KEBAP BIÇAKLI SALDIRIYA İLK MÜDAHALE EDENLER ANLATTI BIÇAĞI TUTTUM, POLİSE VERDİM

FATİH’te üç dönme önce misil kenarında hurda toplanan çek çek arabasını çekmesini talip araba sürücüsü Şeyhmus Aykurt’a döner bıçağıyla saldırdıktan bilahare tutuklanan ve 9 yıla kadar hapsi maksut 42 yaşındaki kağıt toplayıcısı Ferhad Omranıfar’a engelleme eden esnaf yaşananları anlattı. Olay durumunda ilk müdahaleyi yaptığını söyleyen Volkan Aksoy, Döner Kebap bıçağını tuttum, polis gelince polis güçleri verdim. O sinirle hemen herkesi çağırdım dedi. Kahvehanede otururken sesi duyunca acilen olay adına gittiğini belirten Ahmet Toksoy, Arkadaşımızı o halde görünce biz dayanamadık. Aramızda patırtı yaşandı. Vuran sevimli o büyüklüğünde rahat ki ‘Ayıp olmuyor mu Bu kadar koca üzerime geliyorsunuz’ diyordu. Tığ orada vuran gönül ile ilgilendik diye niteleyerek konuştu.

Olay, 9 Ekim Münasebet haset saat 17.00 sıralarında Yedikule’birlikte meydana gelmişti. İddiaya bakarak kağıt toplayıcı Ferhad Omranıfar, çöp konteynerinden kağıt toplarken hurda arabasını yola park yeri etti. Sokaktan geçen hafif ticari miftah sürücüsü Şeyhmus Aykurt, şüpheliden posta isteyince aralarında tartışma imdi. Ağız Dalaşı kavgaya dönünce kağıt toplayıcısı, motosikletinde bulunan döner bıçağını alarak çevirgeç içerisindeki Aykurt’a saldırarak bileğinden yaraladı. Gürültü üzerine mahalle esnafı, döner bıçaklı saldırganı yakalayarak dövdü. Bileğinden yaralanan Aykurt ise esnaf tarafından öz arabasıyla hastaneye götürüldü. Yaşanan o anlar düzenlilik kamerasına kaydedildi.

Görüngü sonrası polis güçleri aracılığıyla gözaltına alınan Ferhad Omranıfar, 10 Teşrinievvel’birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilerek tutuklandı. Omranıfar’ın Isteyerek cerh suçundan 3 yıldan 9 yıla büyüklüğünde mahpushane cezası ve mahkum olması halinde sınır dışı edilmesi bile dilek edildi. Olaya engelleme eden esnaf yaşananları anlattı.

DÖNER BIÇAĞINI TUTTUM, POLİSE VERDİM

Olay durumunda geçmiş müdahaleyi yaptığını belirten Volkan Aksoy, Görüngü olurken müşterim vardı. Arabanın camına 4-5 posta vurduğu an yetiştim. Arabadan indiği için koluna geldi bıçak. Vuran kişiye kaçmaması gerektiğini söyledim. ‘Kaçmıyorum’ dedi. Döner Sermaye bıçağını tuttum, polis gelince polis verdim. O sinirle hızlı hızlı herkesi çağırdım. Hep esnaf geldi. Vuran kişiyi aldılar. Umum vuran kişiyi dövdü. Arkası Sıra Şeyhmus ağabeyi özlük arabasıyla hastaneye götürdüler dedi.

ARKADAŞIMIZI O HALDE GÖRÜNCE DAYANAMADIK

Kahvehanede otururken sesi duyunca anında fenomen namına gittiğini belirten Ahmet Toksoy, Dışarıda otururken patırtılı duyduk. Dakikasında gittik arkadaşımızı bileğini tutarken gördük. Kimin vurduğunu sorduk. Vuran güç gayet haddinden fazla rahat şekilde arabasına yaslanmış, kaçmıyordu. Arkadaşımızı o halde görünce biz dayanamadık. Aramızda patırtı yaşandı. Vuran dirilik o kadar bayındır ki ‘Ayıp olmuyor mu Bu kadar koca üzerime geliyorsunuz diyordu. Biz koşarak yanına gittiğimiz ant kendisi yerdeydi. Nefes sulandırıcı kullandığı için hatır üstelik durmuyordu. Havlu ile tampon yaptılar. Biz orada vuran emanet ile ilgilendik. Bıçağı arabasının koltuğuna saklamıştı. Döner bıçağıydı, başına üstelik silgi sarmıştı. Değme tür olaya müdebbir geziyormuş geçmek diyerek konuştu.

Sabri Türkyılmaz ise Döner Sermaye bıçağı çıkardı, tığ kendisini alıp tuttuk ve hırpaladık. Polisler gelince bile polis güçleri konfirmasyon ettik dedi.

Share: