Diyarbakırlı gençlere sunuculuk ve spikerlik eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince açılan kursta gençlere sunuculuk ve spikerlik eğitimi veriliyor.

Büyükşehir Belediyesinin Kültür ve Toplumsal İşler Ofis Başkanlığı bünyesinde açılan bilgelik spikerliği, spikerlik, sunuculuk kurslarında geçen yıldan bu yana 80 mektepli şehadetname almaya türe kazandı.

Eğitmen Mehmet Yazıgan, AA muhabirine, kursa gelen öğrencilerin tıpkı müddet sonra elan bereketli iletişim kurduklarını gözlemlediğini söyledi.

Diyarbakır’da bu eğitimi veren yegâne hava olduklarını nâkil Yazıgan, kursların aheste geçtiğini, eskimemiş ağırşak dönemi için birlikte taleplerin çok fazla olduğunu belirtti.

Yazıgan, “Eğitimimiz antrenman ve ses açma çalışmalarıyla başlıyor. Diksiyon ve tekerleme ile bitmeme ediyor. Özellikle eli nimetli verimli tekerleme okuyoruz. Kalem egzersiz çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

Eğitimin arkası sıra kursiyerlerde değişimin ayırt edildiğini anlatan Yazıgan, kursiyerlerin çalışkan konuşmayı, iletişim kurmayı, foto ve görüntü çekmeyi öğrendiğini bildirdi.

Kursiyerlerden Beydanur Özdemir birlikte akilane ve pir bire bir iletişim kurabilmek üzere kursa başladığını anlattı.

Kursu herkese tavsiye mektubu ettiğini aktaran Özdemir, “İş dünyasına atılan, okuyan gençlere hele referans ederim.” diye niteleyerek konuştu.

Berfin Ölker bile kursun ardından alacağı sertifika ile iş alanında önünün açılacağını düşündüğünü kaydetti.

Share: