Çinli bisikletliye çarparak ölümüne illet olan sürücüyü JASAT yakaladı

EDİRNE’nin Uzunköprü ilçesinde bisikletiyle revan Çin uyruklu M.A.K.’ye belli belirsiz ticari aracıyla çarpıp ölümüne bozukluk olan S.G., Uyanık Suç Araştırı Timi (JASAT) tarafından düzenlilik kameralarından 2 bin 300 açar incelenerek yakalandı.

Kaza, 16 Son Teşrin haset saat 19.30 sıralarında Uzunköprü ilçesine ilişkin Kırkkavak köyünde meydana geldi. Karye yolunda giden S.G. yönetimindeki 22 RL 284 plakalı belli belirsiz ticari araç, benzeri yöne giden Çin tabiiyetli M.A.K.’nin kullandığı bisiklete çarptı. M.A.K., kaymakamlık yerinde hayatını kaybetti. S.G. ise kaçtı.

PARÇALAR BİRLEŞTİRİLEREK ARACIN AYRAÇ VE MODELİNE ULAŞILDI Edirne İl Uyanık Komutanlığı’na tutkun JASAT, olayın aydınlatılması üzere faaliyet başlattı. Ekipler, olay yerinde kaza sırasında düşen parçaları birleştirerek, aracın marka ve modeline ulaştı. Ekipler, müşteri kayıtlarından kaba kendisine değerlendirilen 2 bin 300 ara bulucu inceledi, sürücü S.G. ve çevirgeç plakasına ulaştı.ARACININ PARÇALARININ EVİNİN BAHÇESİNDE DEĞİŞTİRMİŞ

S.G.nin kazaya karışan aracını makul aynı müddet evinin bahçesinde saklandığı, elan sonra hassas civar camını Kırklareli’den temin ettiği, alıngan intizamlı ve panjuru internetten alarak Uzunköprü’de bulunan evinin bahçesinde zat imkanları ile değiştirdiği, ara bulucu delilleri ahzetmek için yıkadığı ve yegâne hasarlı küsurat parçası olan motor kaputunu değişmek amacıyla Edirne’de sanayiye götürdüğü belirlendi. S.G., Uzunköprü’deki evinde jandarma ekiplerince yakalanarak, gözaltına makbuz. Edirne’de sanayide mevcut araca ise incelenmek için ahali konuldu. S.G., jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edildi.

Share: