CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, Demirtaş afişinin önünde afur tafur vermesine Bahçeli’den reaksiyon: Türkiye’ye kayran okuma küstahlığı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde gittiği Elazığ’da, ziyaretin bir anda öncesinde kentin gâh noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekillerin daha geçmiş kullandığı ifadeleri içeren afişler asıldı. Bu afişlerde ” Diyarbakır, Kürdistan’ın bire bir parçasıdır, “Hangi yazık ki Türkiye Azerbaycan’a yardım ediyor” ve ” Selahattin Demirtaş’ın göğsüne itibar madalyası takacağım” kabil cümleler vadi aldı.

KILIÇDAROĞLU UĞRUNDA ŞATAF VERMİŞTİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise namına yönelik tepki üzere asılan bu afişlerle afur tafur vererek “Erkek Kemal’in şehre ziyaretini kışkırtmak için, seçme yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak incitici olan öz şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın hassas kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor” ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ’DEN SERT TEPKİ

MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli, “2023’e Akıllıcasına: Namzet Anlaşılan, Değişmeyen Kemiksiz” adlı berrak albeni toplantıları kapsamında Erzurum’üstelik yaptığı mitingde Kılıçdaroğlu’nun o afişlerden birinin önünde foto çektirmesine dahi değindi.

Bahçeli açıklamalarında şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu önceki konuşmasında, ‘Selahattin Demirtaş’ın Osman Kavala’nın azade bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ demişti. Ülen Kılıçdaroğlu bu yetkiyi nereden alıyorsunuz? Kimlere plan veriyorsunuz? Cezaevinde mevcut bir terör suçlusunu nasıl dışarı çıkaracaksınız? Söyleyin bana, Demirtaş PKK’lı değil mi? Demirtaş bölen değil mi?

“GAKKOŞLAR DERSİNİ VERDİ”

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gitti, Gakkoşlar dersini verdi. Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a izzetinefis madalyası takacağım sözü deşifre edildi. CHP’li tıpkı milletvekilinin ve tıpkısı zamanda Kılıçdaroğlu’nun aut siyaset başdanışmanının Türkiye maatteessüf Azerbaycan’a yardım ediyor diye yaptığı izah da gözler önüne serildi. Bu pankartlarda yazılanların bütünü doğrudur, başkaca henüz dahası vardır.

“TÜRKİYE’YE MEYDANA OKUMA KÜSTAHLIĞI”

Birlikte Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a onur madalyası takacağım sözünün bağlanmış olduğu afişte menzil vermesi, ‘barışacağız’ demesi, Türkiye’ye yer kiraat küstahlığıdır. Afiş uğrunda paylaştığın fotoğraf, PKK’lı teröristlerle ortada olmaksızın çektirilmiş ev fotoğrafıdır. Yurt haini Demirtaş’a şükran görüntüsü, seninleyim mesajıdır.”Share: