Cama çıkıp çağırma ettiler! Sivas’ta esnaf ziyareti fail İBB Başkanı İmamoğlu’na BBP’lilerden şaşırtı teklif

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Akşener ile Gümüşhane’bile katıldıkları programın arkası sıra bugün birlikte Sivas’ta tıpkı kol küşat ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. Akşam Ezanı saatlerinde Sivas il merkezinde olan İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İMAMOĞLU’NU ÇAYA DAVET ETTİLER

Umumi Başkanlığı Mustafa Destici’nin yaptığı Halk İttifakı’na bindi veren Büyük Irtibat Partisi’nin Sivas İl Başkanlığı önünden güzeşte İmamoğlu, içeriye çaya davet edildi.

“ZEVKLE GELİRİM AMA BU AKŞAM EZANI İŞİMİZ VAR”

Kendisine pencereden seslenenlere el sallayan İmamoğlu, “Kusura bakmayın gitmemiz lazım. Zevkle gelirim ama bu akşam ezani işimiz var” dedi.

“ÜLKEMİZİN SEÇME NOKTASINI HİSSEDİYORUZ”

Basın mensupların sorularını yanıtlayan İmamoğlu, bire bir soru üzerine, “Masanın sunu etkin neferi olacağım” sözlerini tekiden, “Görüyorsunuz ortamı, yaşıyoruz. Bütün genel rüesa yaşıyor. Evvel sayın Akşener ile Gümüşhane’deydik. Çok zer tıpkısı hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımız ile tıpkı aradaydık. Genel başkanımız mazi Tokat’taydı. Zaman Sivas’a kuzeyden antre yaptı, merkeze geliyor. Nedeniyle ülkemizin rastgele noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Benzeri tarafta herkesin bire bir görev alanı var, çözümleri çalışıyoruz. Bizde İstanbul kabilinden Türkiye’nin sunu yüce kentinden cemi ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Bugün de Sivas’ta 250’yi fazla uray başkanımızla iki günlük emek yapacağız. Sabahta Divriği’de adamakıllı bire bir eseri açtık. Zımnında rastgele özdek çok adamakıllı olacak. Zamanı geldiğinde gelişigüzel karar alınır, arz domuzuna şeyler yapılır ama gine söyleyeyim o masanın genişlik etkin neferi ben olacağım. İnşallah hep tıpkı kararlılıkta koşar” dedi.

Share: