Atilla Ataman’dan CHP’li Özel’in iddialarına cevap

Trabzon Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Atilla Ataman, CHP Ekip Komutan Vekili Mutlak Hususi’in TBMM yaptığı basın toplantısında, şahsının ve eşinin siyasal nüfuzunu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle yerine Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığı iddialarına düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi.

Ataman, Özel’in kendisine müteveccih bühtan attığını ifade ederek “Bu konuda iftira davası açacağımı yayımlamak isterim. Gelirini birlikte çıkmaz köpekleri amacıyla harcayacağım” dedi.

Ataman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Cemaziyelevvel, yani 10 Teşrinisani Atatürk’ümüzün ahiret yolculuğu yıl dönümünde CHP Kadro Başbuğ Vekili Bağımsız Özel, Türkiye Nazik Ulus Meclisi’nde yaptığı basın toplantısında, şahsımı ve eşimi ismen laf ederek, siyasal nüfuzumuzu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle namına Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığımızı iddia etmiştir. Bahse laf köyler; Kırgeriş, Ilhak ve Damlı köyleridir. Burada yapılan köylerin Trabzon’a bağlanıp, mahalleye dönüşmesi değildir. Bahse bahis yerden biraz elan yukarıda Kadırga yaylası var kim haddinden fazla önemli tıpkısı noktadadır, Gümüşhane Kürtün’e bırakılmış. Bahse konu yerde ise sınırda benzeri aranjman yapılmış, o da İçişleri Bakanımızın Gümüşhane’den mevrut talepleri değerlendirmesi yanı sıra yargıya vukuf etmiştir. Dava yemeden içmeden bir kısmi sınır değişikliğidir. Hususi’in iddiası şu; 8 Antrakt 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, yaklaşık tıpkısı yıl bilahare, Atilla Ataman ve eşi yoluyla matrut oluyor ve bu üç karye Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlanıyor. Yani henüz yakında ve bitişiğinde olan Tonya ilçesine değil, Şalpazarı ilçesine, de Damlı köyü muhtarı Trabzon Tonya’lı olduğu halde, ayrıca benim evim Gümüşhane Özkürtün sınırları süresince olduğu halde, ben böyle aynı özdek yaptırmış oluyorum, illet yakınında otelimiz olduğu amacıyla. İş bununla birlikte kalmıyor, bu zamana kadar hiç duymadığımız bir izin ile Büyükşehir yetkilendiriliyor ve ben buraları yankı turizm bölgesi haline getiriyorum” diye konuştu.

Ataman, Hususi’i iddialarını tanıtlama etmesi durumunda incizap edeceğini belirterek “Şahsım ve eşimle ait iddia ettiğin hususlardan aynı köşe yazısı tıpkısı cemi aynı satır tıpkısı lügat bire bir harf doğru çıkarsa ve bunu ispatlarsan, Trabzon Büyükşehir belediyesi Divan Başkanlığından ve Uray Başkan Vekilliğinden şahsım ve SELIM Parti Diyarbakır İl Başkan yardımcılarından eşim Suna Kepolu Ataman derhal çekilme edeceğiz. Eğer ispatlayamazsan gereğini bibi var olduğunu zannettiğim şerefine havale ediyorum. Akıbet kendisine; bu konuda bühtan davası açacağımı dahi izhar etmek isterim. Gelirini dahi sokak köpekleri amacıyla harcayacağım” şeklinde konuştu. – TRABZON

Share: