Aksaray haberleri: Aksaray’da polis ince namlulu silahlarla ‘şok’ uygulama yaptı

– Aksaray’da polis güçleri tafsilatlı namlulu silahlarla ‘şok’ aplikasyon yaptı

AKSARAY – Aksaray’da Terörle Mücadele Şubesi ekipleri kentin birçok noktasında varlık ve çekinmezlik ortamının sağlanması üzere detaylı namlulu silahlarla ‘şok’ uygulama gerçekleştirdi.

Aksaray’da İl Emniyet Müdürlüğüne sınırlanmış Terörle Uğraş Şubesi ile Trafik Tescil ve Bakı Şubesi ekipleri kentin geçim ve çekinmezlik ortamının sağlanması üzere birçok noktada senkronik ‘şok’ aplikasyon gerçekleştirdi. TEM ekiplerince ayrıntılı namlulu silahlarla güvenliğin sağlandığı aplikasyon noktalarında vesait yegâne yegâne durduruldu. Durdurulan araçlarda Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde vatandaşların Genel Hikmet Taraması POLCEP sistemi üzerinden yapıldı. TEMA ekiplerince yapılan GBT sorguları POLCEP sistemi yoluyla eş zamanlı olarak savcılık yoluyla izlem edildi. Çalışmalar çerçevesinde sürücü ve yolcular geçim-güven ortamının sağlanması yerine ekipler marifetiyle bilgilendirildi. Yüzlerce dil sürücüsü gidiş geliş ekiplerince üstelik sorgulanırken, kentin antre ve çıkışlarındaki uygulamalarda gelişigüzel olumsuzlukla karşılaşılmadı. İl Itimat Müdürlüğü, “Kent genelinde yanlışlık ve suçlularla uğraş çerçevesinde şehrimizin sağlık ve atılganlık ortamının sağlanması namına çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir” diye resmi internet siteleri üzerinden paylaşımda bulundu.

Uygulamada durdurulan sürücü Enes Öztürk (37), uygulamayı trafik yönünden değerlendirerek, dirlik ve yiğitlik üzere polislere teşekkürname ederek, “Yarayışlı görüyorum. Hususi akşamları çabukluk sınırını aşanlar al ışığa uyma etmediği üzere bu denetim akıbet etap yarayışlı olmuştur. Polislerimize Allah hafif versin. Onların varlığı bize huzur ve büzük duygusu ve ağır sıklet veriyor” dedi.

Share: