Akaryakıt fiyatlarındaki çoğalma e-skuter’lere talebi artırdı

Global ekonomik gelişmelerle düzensiz benzeri yıl faal benzen fiyatları, yılın esasen bu yana yüzde 20’den çok yükseldi. Bedel artışlarının şişman taşımaya ve erişim maliyetlerine etkisi, tüketicileri elan sakıncasız, çevreci ve kazançlı bire bir kere sunan elektrikli skuter’lere yönlendirdi.

Küresel soylu erki gelişmeler, emtia fiyatlarını seçenek tıpkı zemine taşırken, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü üyelerini ve müttefiklerini sahne fail OPEC+, 2 milyon varillik yeryüzü kesintisiyle petroldeki fiyat artışlarını tetikledi. Bu çoğalma trendi akaryakıt fiyatlarında birlikte görülürken, Ycharts tarafından derlenen verilere bakarak KUL’üstelik perakende benzen fiyatları yüzdelik 20’nin üstünde yükseldi. Küsurat maliyetlerin pompaya ve dolgun transfer fiyatlarına yansıması ise tüketicileri almaşık muvasala araçları kullanmaya yöneltti. otopark kontrol, trafiğe sarkıntı, dolgun taşıma saatlerine uyma kabil zorunlulukları ortadan kaldıran elektrikli skuter’ler, hele büyükşehirlerde yayaların bodur mesafelerde kullandığı emniyetli, iktisadi, kasaba dostu bir seçeneğe dönüştü. ABD ve Avrupa’de geniş ayrımsız ağabey cemaat olan ve 2022 bakımından Türkiye’bile üç şehirde hayatiyet göstermeye başlayan ILIŞIM by Superpedestrian, ülkemizde mikromobiliteye dayalı serencam trendleri değerlendirdi.

Kullanım dakikası üzerinden ücretlendirme modelinin tüketiciler aracılığıyla müstacelen akseptans gördüğünü belirten LINK by Superpedestrian Toptan Pazar Ihya ve Izlem Başkanı Yumurta Douidri, “Hele gücük mesafelerde yer altı treni, otobüs, metrobüs evet üstelik meşbu özlemek ahit kayıplarına sebep oluyor. Mavera yandan bu araçlarda yaşanan repertuvar bile yolcuları genellikle mutlu etmiyor. Akaryakıt zamlarını göz önünde bulundurduğumuzda kişisel otomobilleri kullanmanın maliyetleri gücük ara yolculuklara değmiyor. ILIŞIM by Superpedestrian namına İstanbul, Ankara ve İzmir’üstelik 4 bini aşkın skuter ile emin ve çabuk ulaşımın yıpranmamış yolunu sunuyoruz” dedi.

SÜRÜŞ VE MEKÂN GÜVENLİĞİNE ODAKLI TASARIM

McKinsey’in yürüttüğü tıpkı soruşturma, tüketicilerin yüzde 70’inin mikromobilite çözümlerine yunak baktığını, yevmi yolculuklarında bu çözümlerden genişlik beş altı birini tercih ettiğini ortaya gecekondu. Raporda sektörün 2030’a büyüklüğünde 500 milyar dolarlık aynı hacme ulaşacağı tahmin edilirken, kararsız tüketicilerin sürüş güvenliğine ilişkin endişeleri üstelik azalmaya başladı. Küçük olması ve ayakta kullanılması üzere durumların oluşturabileceği sürüş risklerinin güvenliği anne alan bire bir dizayn yaklaşımıyla çözülebileceğini vurgulayan Yumurta Douidri, “ILIŞIM by Superpedestrian yerine sunduğumuz e-scooter’lar üç özgür fren içeriyor. Daha açık ve elan etraflı aynı gövdeyle mevrut ILIŞIM skuterler, etraflı menzilli bataryaları ve görünürlüğü erdemli hasep, çırağ ve reflektörleriyle yolcu güvenliğini önceliyor. Mavera yandan devrilme algılama sistemi yardımıyla ILIŞIM skuter’lerin bırakıldığı bölgelerde bile düzenlilik riskleri ve görüntü kirliliği oluşmuyor. Devrilen skuterler, düz ekibimiz vasıtasıyla günlük yaşamı engellemeyecek biçimde baştan konumlandırılıyor. Şehir planlama uzmanları ve MITOS mühendisleri marifetiyle erdemli birinci sınıf malzemelerle tasarlanan, sentetik zeka destekli sensörler ve mikroişlemcilerle güçlendirilen yazılımlar, skuter’lerin etkili yönleri beyninde sıralanıyor” dedi.

29 BİN OTOMOBİLİN YILLIK KARBON EMİSYONUNU SİLİYOR

Bugün 11’i çok ülkede, 60’tan çok şehirde neşelilik gösterdiklerini ifade fail Douidri, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Mikromobilite, çokbilmiş şehirlere ulaşmanın anahtarını sunan kavramlardan biri adına anbean popülerleşiyor. McKinsey’in araştırması, 10 kullanıcıdan üçünün elektrikli skuter’leri metro, otobüs kabilinden dolgun taşıma araçlarında bile taşıyabilme olanağı istediğini kaydederken, belediyelerin bu yöndeki uygulamalarının artması, Türkiye’üstelik da bu eskimemiş erişim konseptinin benimsendiğini gösteriyor. Bir Krallık’ta planlı bire bir araştırmanın, elektrikli skuter’lerin 29 bin otomobilin yıllık emisyonuna denk gelen 44 bin tondan çok karbon salımını önleyebileceğini gösterdiği düşünüldüğünde, skuter’lerin faydaları düzenlilik, hız ve düşük maliyetlerle mecbur kalmıyor. Ulaşımın yıpranmamış yolu, sürdürülebilir geleceğe de katkıda bulunuyor.”

Share: