AEK Larnaca-Fenerbahçe maçına makul – Jorge Jesus (2)

UEFA Avrupa Ligi B Grubu 4. hafta maçında ferda Kıbrıs Anadolu Kesimi temsilcisi AEK Larnaca ile deplasmanda karşılaşacak Fenerbahçe’nin beceri yönetmen Jorge Jesus, “Ferda oynayacağımız maçta bereketli bire bir sonuç alıp, galip gelerek belki üstelik gruptan çıkmayı garantileyeceğiz.” dedi.

Fenerbahçe Ustalık Direktörü Jesus ve futbolcu Miguel Crespo, AEK Arena Stadı’ndan planlı basın toplantısına katıldı.

Jesus, zor tıpkı maçın kendilerini beklediğini, rakiplerinin gruptan gezinti ihtimalinin olduğunu ve oynadığı maçlarda gani sonuçlar aldığını hatırlattı. “Yarın gür aynı baziçe sergileyip, gruptan çıkabilmek namına galip gelmeyi umuyoruz.” diyen Jesus, el bir maçın kendilerini beklediğine değindi.

Jesus, hem UEFA Avrupa Ligi hem birlikte Spor Mabat Süper Öbek mücadele etmelerinden muhit takımda ara sıra sakat oyuncuların olduğunu belirterek, yarın, daha ilk olduğu üzere, çok çok rotasyon yapma imkanlarının olmayacağını, birçok aktör sakatlıklar zımnında İstanbul’birlikte çoğaltmak yerinde kaldıklarını kaydetti.

“Gruptaki herkesin şansı bibi devam ediyor”

Beceri direktör Jesus, “Grubumuz çokça dengeli tıpkısı kadro, gruptaki herkesin şansı bibi bitmeme ediyor. Biz birlikte yarın burada galip gelirsek, bizim için gruptan balkon anlamında nazik tıpkısı etap olacak, bu yüzden buraya geldik. Yarın oynayacağımız maçta ongun tıpkısı serencam alıp, galip gelerek ihtimal üstelik gruptan çıkmayı garantileyeceğiz. Tığ bu maça elden sportif çerçevede bakıyoruz, politik çerçevede bakmıyoruz.” dedi.

Luan Peres’in yaşadığı sakatlığın Attila Szalai’nin rotasyonunu zorlaştırdığına dahi değinen Jesus, erte Attila’nın dinlenmesi üzere kararını ferda vereceğini belirtti. Jesus, Batshuayi’nin birlikte benzeri hastalığı olduğunu anlatım ederek, yarın durumuna göre karşılaşma kadrosunda olabileceğini söyledi.

AEK Larnaca’nın mebzul motive olduğunu ve maçın mahdut olmayacağına bel fail Jesus, “Biz sahada uygulamak istediğimiz fikirleri değiştirmeyeceğiz. Şu anda rakibimizi elan iyi tanıyoruz, onlar dahi bizi daha bereketli tanıyorlar. Tığ buradan galibiyetle ayrılabilmek ve gruptan bir numara çıkabilmek üzere her kalem şartımızın olduğuna inanıyoruz.” diyerek konuştu.

“Bizim için yer majör ve sunma edisyon maç, bire bir ahir karşılaşma”

Jesus, UEFA Avrupa Ligi’nin herhangi bir sabık çevrim zorlaştığına ve geçmişe bakarak elan kuvvetli takımların olduğuna değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Biz dahi şu anda adaptasyon sürecindeyiz, Avrupa’daki kimliğimizi tekrardan soldurmak istediğimiz bir dönemdeyiz. Biz buraya ilk geldiğimizde bando, evvel 100’da üstelik değildi, şayet şu anda yanılmıyorsam 70 küsurlarda olması gerekiyor. Öncelikle yapmamız öz, Avrupa’daki imajımızı tekrardan toparlayabilmektir. Bitiş adına değil, tığ bu turnuvada oynadığımız maçlara, maç maç bakıyoruz. Bizim üzere sunma yüce ve en tahakküm karşılaşma, bir ahir maç.”

“İyi hazırlandık ve bu karşılaşma için hazırız”

Crespo, “İyi hazırlandık ve bu maç üzere hazırız, yengi için buraya geldik.” dedi.

Son haftalarda performansının artmasından memnuniyet duyduğunu kaydeden Crespo, müsabık tıpkı oyuncu olduğunu, temas zaman elinden gelenin sunu iyisini yapamaya çalıştığını ve takımına üstelik faydalı olduğu için mutlu olduğunu anlatım etti.

Crespo, “yoğun maçlar oynadım amma ben oynamaya gelişigüzel zaman hazırım. Takımın hangi zaman ihtiyacı olursa, her zaman ibnelik etmek için hazırım.” dedi.?

Share: