ABD’de kulak ameliyatı olan 4 yaşındaki Alperen, sağlığına kavuştu

İzmir’birlikte kulakları kapalı doğan ve planlı arkalama kampanyasından elde edilen gelirle ikinci posta gittiği ABD’de geçirdiği operasyonla esen kulağı de açılan Funda-Köksal Polat çiftinin 4 yaşındaki oğulları Mücahit Polat, sağlığa kavuşmasının arkası sıra İzmir’e döndü.

Anne Funda Çelik, Bornova ilçesindeki evlerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Alperen’in ameliyatının Türkiye’bile yapılamaması zımnında tedaviyi sıkıntılı dışında aradıklarını belirtti.

Alperen’in geçirdiği ameliyatlarla sunu hasis sesleri de duyabilir hale geldiğini anlatan Polat, “Önce sol kulağımız faaliyetler edilmişti. Esen kulağımız için dahi balaban bir uğraş verdik. O mücadeleyi da atlattık. ABD’den bakir döndük. 9 saat süren aynı işler oldu. Sağlıklı kulak biraz zorladı fakat kulağımız demin çokça iyi.” dedi.

Kulakları sıfır oğlu üzere evveli günlerce ağladığını, yeryüzü çokça üstelik çocuğunun apayrı çocuklarca alaya alındığında üzüldüğünü anlatan Çelik, “Derviş imdi kişi yaşıtları gibi tıpkısı çocuk. Özlük yaşıtları gibi kulaklara erbap ve duyabiliyor. Hiçbir şekilde imdi kaçmıyor.” diyerek konuştu.

Kendilerine bindi verenlere teşekkür eden Polat, “Cümle yanımızdaydı, Derviş kulağına kavuşsun, duysun diyerek” ifadelerini kullandı.

İzmir’bile kulakları merbut doğan Mücahit Çelik’in ABD’üstelik gerçekleşecek ameliyatı üzere ailesi yardım kampanyası düzenlemişti. Kampanyada toplanan 99 bin dolar ile Derviş Polat, bu sene şubat ayında önce ameliyatını ergin, açılan sol kulağıyla ilk defa duymaya ve konuşmaya başlamıştı. Ev, sağlıklı kulağı amacıyla dahi kampanya başlatmış ve toplanan 103 bin 500 dolar ile 5 Eylül’bile ABD’ye gitmişti.

Share: