Yüksek Keven: “3 Bin 5Oo Lira Tekaüt Maaşı Kayran Milyonlarca Yurttaşın Zahir Familya Sahibi Olacağı İzaha Muhtaç”

CHP Yozgat Mebus Mürtefi Keven, Cumhur Reisi Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı hane projesiyle ilgili ” Yozgat Merkez’üstelik ve ilçelerde biraz sene önceki 300 bin liraya satılan konutların şu an 1 milyon lirayı aşan fiyatlarla satılıyor. Bir ailenin 3+1 ev sahibi olması amacıyla 850 bin lira bedel biçildiği TOKİ projesinde ise minimal ücretle müteharrik yahut 3 bin 500 teklik tekaüt maaşı düz milyonlarca yurttaşın kuşkusuz eş sahibi olacağı izaha muhtaç” dedi.

CHP Yozgat Saylav Uca Geven, 3+1 karı sahibi koyulmak için 850 bin teklik denk biçilen TOKİ projesinde Yozgat’ın Aydıncık, Aşılanmamış, Çayıralan, Kadışehri, Sarıkaya ve Yerköy ilçelerinin bulunmadığına ilgi çekti. Geven, konuyla ilgilendiren şu açıklamayı yaptı:

“Akıbet yıllarda fahiş oranlarda küsurat göz as ve kira bedelleri yurttaşlarımızın belini bükmeye devam ediyor. 3+1 karı sahibi görünmek amacıyla 850 bin teklik fiyat biçilen TOKİ projesinde Yozgat’ta 6 ilçenin bulunmayışı ise hemşerilerimizin tepkisine neden oldu. Aydıncık, Aşılanmamış, Çayıralan, Kadışehri, Sarıkaya ve Yerköy ilçelerimiz amacıyla konut projesi açıklanmamasının sebebi nedir? Bu ilçelerimizde aktif hemşerilerimize tıpkısı açıklama yapmak zorundasınız.

“FAMILYA FİYATLARI 1 BUÇUK MİLYON LİRAYA ULAŞTI”

Yozgat merkezde ve ilçelerde beş altı yıl önceki 300 bin liraya satılan konutların şu zaman 1 milyon lirayı aşan fiyatlarla satılıyor. Çünkü gereç fiyatı ve maliyetler çok aceleci benzeri şekilde zamlandı. Gelişigüzel hafta bakir tıpkı zamla uyanıyoruz. Familya fiyatları 1 buçuk milyon liraya ulaştı. Benzeri ailenin 3+1 ocak sahibi olması amacıyla 850 bin lira kıymet biçildiği TOKİ projesinde ise minimal ücretle müteharrik yahut 3 bin 500 lira tekaüt maaşı kayran milyonlarca yurttaşın elbet ocak sahibi olacağı izaha kadın. Almanak artacak şekilde aylık 3 bin 187 liralık taksit ödemeye başlayacak ve eş teslimine büyüklüğünde benzeri birlikte kirasını ödeyecek olan insanlar bittabi sülale sahibi olacak? Sıkıntılı gelirli yurttaşlarımıza başlarını sokacakları benzeri evi çokça görüyorlar. Milletin iktidarında ilk işimiz tahaffuz sorununu ve icar sorununu fasletmek olacak. Aile Destekleri Sigortası ile kirasını ödeyecek gücü olmayan yurttaşlarımızın kirasını sosyal mehabet ödeyecek.”

Share: