Yozgat’tan Pakistan’daki hâkim bölgesine yardım

Yozgat’ta, Pakistan’daki selzedeler üzere hazırlanan azık ve hıfzıssıhha malzemesi taşıyan müzaheret tırı törenle uğurlandı.

Valilik organizesinde İl Kıran ve Müstacel Ebat Müdürlüğünce (AFAD), belediyeler, sivil cemiyet kuruluşları ve hayırseverlerin desteğiyle temin edilen 1500 koliden oluşan azık ve hijyen maddesi tıra yüklendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda planlı gönderi töreninde mütekellim Yozgat Valisi Fer Çelik, İçişleri Bakanlığı koordinesinde AFAD Başkanlığı yoluyla yardım araçlarının “selamet treni” adı altında Pakistan’a bulaşıcı edildiğini söyledi.

Yozgat’tan üstelik bire bir tır arkalama malzemesinin dualarla yola çıktığını aktaran Çelik, “Devletimiz şişman, çok zihayat. Türkiye Cumhuriyeti çabucak öz topraklarında değil, dünyanın değme tarafındaki mazlumların beraberinde olmaya bitmeme edecek. Heves coğrafyamız haddinden fazla açık. Yakarış alan ayrımsız milletiz. Bu duaların karşılığında da biz kardeşlerimizin daima yanı sıra olacağız.” dedi.

Çelik, arkalama malzemesinin AFAD başkanlığına tasdik edileceğini, oradan birlikte “esenlik treni” ile Pakistan’a akla yatkın yola çıkacağını belirterek, yardımların hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Yardım tırı, İl Müftüsü Yüce Gülden vasıtasıyla yapılan duanın peşi sıra Ankara’ya akla yatkın yola artık.Share: