Yozgat’ta kullanılmamış eğitim bilimi talim yılı başladı

Yozgat’ta 2022-2023 terbiye talim yılının başlaması zımnında tören düzenlendi.

Erdoğan Akdağ İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen törende konuşan Ilbay Vazıh Polat, kullanılmamış terbiye yılının iyi olmasını diledi.

Yaz tatilinde iri benzeri hız ve emekle okulların tadilatının yapıldığını ve bakir yatırım temellerinin atıldığını belirten Çelik, “Eğitim yuvalarımızı çocuklarımıza fiziksel ortamları en ferah şekilde düzenlemek üzere çabalama gider ettik. Şükürler olsun yiğitler şehri Yozgat’ımızda yetişek altyapısında çok aşkın tıpkı sıkıntımız bulunmayan. Binalarımız haddinden fazla iyice, atölyelerimiz çok güzel, salonlarımız çokça fena hâlde, imkanlarımız çokça evire çevire. Binaları güzelleştiren, binaya değer katan sevgili yavrularımız ve onların bulunmaz öğretmenleri, Evinize iyi geldiniz, sefalar getirdiniz.” dedi.

Yozgat Belediye Reisi Azamet Köse birlikte uray namına eğitime temas devir bindi olduklarını ve olmaya bitmeme edeceklerini anlatım ederek, yıpranmamış terbiye talim yılının ömre bedel olması dileğinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ise il genelinde ekol öncesinde 4 bin 402, ilkokulda 20 bin 919, ortaokulda 21 bin 423 ve lisede 22 bin 866 almak amacıyla 69 bin 610 öğrencinin 458 okulda eğitime başladığını aktardı.

Öğrencilerin koşuk okumasından sonra ilk ibret zilini araklayan Vali Çelik ve tören düzeni üyeleri, sınıfları konuşma etti.

Share: