Yozgat’ta Ahali Sağlığı Haftası dolayısıyla üslup düzenlendi

Yozgat’ta 3-9 Eylül Umum Sağlığı Haftası dolayısıyla tutum düzenlendi.

Otogar mevkisinden başlayan reviş Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Burada açıklama fail Yozgat Valisi Aydın Polat, yürüyüşe katılan sağlık personeli ve vatandaşlara teşekkürname etti.

Afiyet personelinin salgın döneminde fedakarca çalıştığını tamlayan Polat, “Fiziki yerine haddinden fazla güzelce hastanelerimiz var. Hem kent hastanemiz hem üniversitemiz hastanesi. Çabucak fiziksel altyapı gani olması yetmiyor. Fiziki altyapıyı işletecek olan personeldir. Özveri ile çalışan birlik keyif personelimize teşekkürname ediyorum.” dedi.

İl Esenlik Müdürü Dr. Fatih Atmaca dahi hele kronik hastalıklarla savaşım ve onun farkındalığıyla ilgili vatandaşı bilgilendirmeye çalıştıklarını belirtti.

Halk beyninde sunma çok görülen KOAH, astım, ihtisas rahatsızlıkları, şeker hastalığı ve tansiyon görüldüğünü dile getiren Atmaca, “Bunların dolay tanılarında bize sunu haddinden fazla bilgi veren yöntemler soluk şekerinin ölçülmesi, tansiyonunun ölçülmesi, teneffüs işlev testlerinin yapılması, klan kilo ölçümü ve indeksidir. Bu nedenle Umum Sağlığı Haftası kapsamında personelimiz, Cumhuriyet Meydanı’nda içki şekeri, gerilim ölçümü yapacak.” diyerek konuştu.

Share: