Yozgat’ta AFAD domestik destek ekibi tanıtıldı

Yozgat’ta 150 kişiden oluşturulan AFAD yerel destek ekibi, toplantıda tanıtıldı.

Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Vuzuh Polat, acil dunum ve afetlerde “Nerede bu çap” anlayışından “Cenabıhak devletimize zeval vermesin” anlayışına geçildiğini belirterek, bunu sağlayan kül devlet kurumlarına teşekkürname etti.

AFAD Başkanlığı koordinesinde afetlere müdahalenin ne büyüklüğünde aceleci yapıldığını memleketin hassaten dünyanın neresinde olursa olsun meydana mevrut afetlere Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyüklüğünü gösterdiğini belirten Çelik, “Dünyaya açıldığımız gibi ülkemizde olan afetlere da sunu acul müdahalenin olduğunu görüyoruz. Bu bağımlı devletimizin gücünü yansıtıyor. Milletimizin gücüne yansıyor. Rabbim devletimize, milletimize tefessüh vermesin.” dedi.

Çelik, AFAD’ın illerde müdürlükleri ve resmi ekiplerinin bulunduğunu rapor ederek, “İllerde yerli destek ekipleri kurmasıyla ilişkin İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları vardı. İlimizde birlikte bu kadro kuruldu. Ekiplerimiz hazır vaziyette bekliyor. Allah kıran vermesin. Tabiatıyla afetlere mücehhez tevessül etmek zorundayız. Bunun amacıyla da tatbikatlar yapacağız.” diye konuştu.

AFAD İl Müdürü Halil İbrahim İbiş dahi facia ve ivedi durumlarda acul ve etkili engelleme amacıyla ildeki amme gelgel ve kuruluşlarından fahri 150 kişilik AFAD yerel bindi ekibi kurduklarını söyledi.

Share: