Yıkılan binadan çıkarılan çarkıt milletvekilinin yaptığı traktör ailesine teyit edilecek

Düzce’de baştan geçmek üzere yıkılan binanın bodrum katından çıkarılan ve 9. gün Bolu Saylav Abdülvahit Yöndem’in yaptığı traktör ailesine ulaştırılacak.

Akçakoca ilçesi Osmaniye Mahallesi Atatürk Caddesi’nde Yöndem ailesine ilişkin eski tıpkısı binanın yeniden geçmek üzere yıkılmasına değişmeyen verildi.

İnşaat firması çalışanları, art katların yıkımını tamamladıktan sonra binanın bodrum katında mevcut ve 1950-1954 yıllarında milletvekilliği eden Bolu Saylav Abdülvahit Yöndem’in el yapımı traktörünü takip etmek amacıyla faaliyet başlattı.

İş makinesine bağlanan traktör, hariç çıkarıldıktan sonra kamyona yüklendi.

Traktörün, Yöndem ailesine teslim edilmek üzere depoda bekletileceği öğrenildi.

9. dönem saylav Abdülvahit Yöndem’in İstanbul’de yaşayan oğlu Dinçer Yöndem, yaptığı açıklamada, “Eskiden babam bunu kendisi yaptı. Bahçelere arada bir bu traktörle gidiyordu. O zamanlar bu traktörü depoya bıraktı ve o şekilde kaldı.” dedi.

Binanın yıkımını özne yüklenici İrfan Atıcı üstelik yıkım öncesinde kendilerine binanın bodrum katında traktör olduğu bilgisinin verildiğini söyledi.

Ev sahibi ailenin bozuk milletvekili Abdülvahit Yöndem’in yakınları olduğunu aktaran Atıcı,”Sakat mebus Abdülvahit Yöndem traktörü milletvekiliyken zat yoluyla yapmış. O zamanki Cumhur Reisi Kerem Bayar’a göstermek için yapmış. Traktörü o zaman bu evin altına saklamış.” ifadelerini kullandı.

Atıcı, traktörü ailenin belirteceği aynı adrese bırakacaklarını kaydetti.

Share: