Yıkı evler ve sonbaharın ahengi görenleri hayran bırakıyor

Harabe evler ve sonbaharın ahengi görenleri hayran bırakıyor

ŞIRNAK Şırnak’ın Uludere ilçesine mecbur Hilal beldesindeki harabe evler ve Uzungeçit beldesinde kâr bahçeleri sonbahara ahengi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Ayça beldesinde beniz yıllık tıpkı geçmişe cemaat olan mimarisiyle duvar yapılarını koruyan harabe taş evler kasım ayının sonlarına doğru sonbahar ile olan ahengi görenleri hayran bırakıyor. Uzungeçit beldesinde ise meyveleri toplanan ağaçların kasımın son günlerinde uzanım cümbüşü ayrımlı tonlarıyla göz kamaştırıyor. Işık stüdyolarını aratmayan kalıntı karye, Alem beldesi ve Uzungeçit’deki sonuç bahçeleri foto severlerin bağ odağı oldu.

Hem Uzungeçit’in hem da Ayça’in sonbahar manzaralarını dron ile görüntüleyen fotoğraf sanatçısı Ayhan Babat, “Harabe taş evler ve sonbahardaki nitelik cümbüşünün alay malay oluşturduğu sunturlu manzaraları dron ile görüntülemeye geldik. Çektiğimiz yerler Uzungeçit’ten ayrımsız meyve bahçesi ve Uludere’ye ilişkin Ayça beldesindeki yıkı evler. Kalıntı evler ve sonbahar görüntüsü kartpostallık manzaralar sunuyor. Bizde bunu bu periyot dron ile çektik. Bu videoları sosyal medya hesaplarımızda paylaşacağız bölgemizin seçme zaman ayrı bire bir güzelliği var ve balaban doğa manzaraları sunuyor” dedi

Share: