Yerel makine üzere sıra üretim vakti: Allah yıldız ederse 29 Ekim’de bütün bu arada TOGG fabrikasını açıyoruz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, tıpkı sekans açım ve programlara katılmak amacıyla Elazığ’a geldi. Il ve belediyeyi mülakat ettikten sonraları Dumandağ Vakfı’nın açılışına katılan Hisarcıklıoğlu daha sonra biyogaz tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE BANA 220 SUNUM TALEBİNİZ OLMUŞ”

Burada açıklamalarda mevcut Hisarcıklıoğlu, beniz yılın salgınıyla karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Hisarcıklıoğlu “Ne yapacağımızı bilmiyorduk ama Elazığ karışma 365 dide ve borsamız görevinin başındaydı. Üyelerin sıkıntısını, derdini değme gün bana bildirdiler. Bende akşam 21.00’a büyüklüğünde topladım ve ait bakana, Cumhurbaşkanımıza, ilgilendiren bürokrata, bunu çözecek kimse ona ilettim. Şurası gururla söyleyeyim, pandemi döneminde bana 220 parça talebiniz olmuş. 220 talebin yüzdelik 97’si ama öyle amma böyle çözüldü” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu.

“29 EKİM’DE TOGG FABRİKASINI AÇIYORUZ”

Huzurlu ortamda istihdamın ve yatırımın başladığını rapor eden Hisarcıklıoğlu, konuşmasını şöyle devam ettirdi;

“Hayat oldu mu istihdam ve yatırım başlar. Şu anda bölgelerimize bakıyorum. Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nden herkes bizden Cumhurbaşkanımıza söyleyin üstelik yıpranmamış OSB arazisi geliştirsin. Yıpranmamış OSB istiyorlar. Bu neyin göstergesi? Yatırım iştahının göstergesi. Yaşayış oldu mu tecim, ticaret oldu mu zenginlik. Bu kapsamda Cenabıhak’a çokça şükür buralarda ayrımsız yatırım iştahı var haberiniz olsun. Ego bunu Ankara’da görüyorum. Türk insanının 120 almanak hayali, 60 sene önceki fire artan benzeri rüyamız vardı, Türkiye’nin otomobili. Bu görevi üstlendikten bilahare Cenabıhak felek ederse 29 Ekim’birlikte TOGG fabrikasını açıyoruz.”Share: