Yaraların sarılması amacıyla 7/24 sahadalar

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 23 Son Teşrin depremiyle alay malay sahaya inerek devletin cümle kurumlarıyla ahenk içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşların depremden haddinden fazla aşkın etkilenmemeleri için nazik çabalama harcama etti.

Düzce Belediyesi, 23 Kasım tarihinde yaşanan depremle birlikte bilcümle ekiplerini seferber ederek yaşanabilecek sorunların hızlı şekilde çözüme kavuşturulmasına ön bukanak oldu Zabıta Müdürlüğü bu çerçevede depremin olduğu sürecin peşi sıra sahaya inerek ulaşımın sağlanmasından hasarlı bölgelerin güvenliğine ve düzenin sağlanmasına büyüklüğünde birçok çalışmayı başarılı şekilde yerine getirdi.

Çadır kurulumundan yönlendirmeye

Devlet kurumlarının ilk bölüm itibariyle Düzce’ye gelerek yaptıkları çalışmalara destek sağlayan Zabıta Müdürlüğü bu çerçevede 16 personeliyle alay malay otağ kurulumlarına apotr olurken, ekipler aracılığıyla deprem dolayısıyla evlerine giremeyerek park ve sokaklarda vurmak durumunda küsurat vatandaşların mikro ve spor salonlarına yönlendirilmesi çalışmaları bile gerçekleştirildi.

Üniversiteliler memleketlerine gönderildi

Ekipler, depremin arkası sıra ilkin darülfünun kalkışmak üzere okulların dinlence edilmesiyle gelişigüzel oluşan yoğunluğu metin şekilde işlemesi üzere Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. ile ortak faaliyet yürüterek öğrencilerin otogara gelmeleri, katma seferler ayarlanarak memleketlerine gönderilmelerini sağladı.

Baca ve çatı hasarlarına engelleme desteği

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkilileri yoluyla gerçekleştirilen hasar tespit çalışmalarına de personel taşımacılığı noktasında destek veren Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü ile koordineli şekilde baca ve çatı hasarları yaşanan bölgelerde menfilik yaşanmaması, tıpkısı zamanda hasarlı yapıların geçiş alanlarının yer güvenliğini almayı ihmal etmedi.

Şikayetler aceleci şekilde giderildi

Sosyal yardımların dağıtılması noktasında sorun yaşanmaması amacıyla birlikte ekiplerini görevlendiren Yönetmenlik, düzenin dosdoğru işlemesi ve şikayetlerin çabuk şekilde değerlendirilmesini bile gözcü personelleri ile sürdürmeye devam etti.

Özellikle Ulus bahçesi ve site meydanı civarında geceleri seçme olumsuzluk yaşanmaması amacıyla dahi görevlendirme işleyen Zabıta Müdürlüğü, bulunan çalışmalarının devamlılığını birlikte sağlamayı sürdürüyor. – DÜZCE

Share: