Yaptığı iyilik başına ağrı oldu, rastgele dönüş ölüm korkusu ile yaşıyor

Yaptığı iyilik başına balkı oldu, seçkin dolaşma can havli ile yaşıyor

ELAZIĞ – Elazığ’da iddiaya göre halasının oğluna 150 bin liralık veren ve kavrayışsız alamadığı para yüzünden aralarında hasımlık oluşan Turan Aydemir, evinde uğradığı saldırının arkası sıra tutuklanan şahısların erkin bırakılması ile her devir ölüm korkusu ile yaşadığını söyledi.

İddiaya bakarak, 3 çocuk babası Turan Aydemir, 2011 yılında halasının oğlu H.Y.’ye 150 bin teklik mülk verdi. Parasının 47 bin lirasını icra yolu ile alabilen Aydemir, mankafa kalanını hüccet olmadığı için alamadı. Zamanla olay husumete dönüştü ve Aydemir, 2015 yılında köyündeki evinde maskelenmiş 6 kişinin saldırısına uğradı. Hastanelik olan Aydemir, bir kamer süren tedavisinin arkası sıra taburcu oldu. Fenomen henüz sonraları yargıya taşındı ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs, hane dokunulmazlığı ve gözdağı’ suçlarından 3 kişiye 11 sene, 1 kişiye ise 6 yıl delik cezası verildi. Yargıtay kararı bu sene içerisinde onaylarken, iddiaya bakarak gelişmemiş tıpkı müddet cezaevinde yatan eşhas tahliye edildi. Yeniden akrabaları vasıtasıyla zılgıt edilen Aydemir’e polis güçleri koruması verildi.

İyilik yapmasına karşın başına bunların geldiğini söyleyen Turan Aydemir, ölüm korkusuyla yaşadığını tabir etti. Aydemir, “2011’de H.Y.’ye 150 bin lira mal verdim. Bu salt halamın oğlu evet. Parayı istinaden senetsiz verdim. Zamanı gelince paramı hoşgörüsüz istedim. İnkar etti ve vermedi. Kendilerine tıpkı dükkan aldılar. Ego gani niyetimle o parayı senetsiz verdim. Hemen 46 bin lirayı icra yolu ile ansız aldım. O bap aramızda yağılık oluşturdu. 2015 yılında köyde odundan geldim ve evde uzandım. bir anda evin içre kimesne yokken meridyen düzlemi saatlerinde 6 maskelenmiş güç evime girdi. Konuşmalarından şahısları tanıdım. Bunlar bana vurmaya başladı. Yük sopalar ile bana vurdular. Bunlar vurduktan sonraları beni ölü zannedip kaçtılar” dedi.

Kendisine hücumcu 4 şüphelinin tespit edildiğini aktaran Aydemir, “Daha bilahare devletimiz bunları tayin etti. 1. Yavaş Ceza Mahkemesi’nde 11 sene ukubet kararı verildi. Dosya Yargıtay’a gitti. Dosya geldi ve ukubet onaylandı, bu kişiler tutuklandı. H.Y. çarşıda beni yıldırma etti. ‘Şikayeti almazsan seni bu posta kökünden hallederiz, sen yaşadığına şükret’ dedi. Ben savcılığa gittim ve söyledim. İnfaz kurumuna gittim, ‘Bu canileri salmışsınız’ dedim. Aradan ahit geçti, bu 3 şahısta kısaca 27 çağ cezaevinde yattı. 11 sene düz tıpkı eş, 27 çağ içeride yattı. Ben elan eksiksiz iyileşmedim. Gözümde küçülme var. Yüzümde sabit izler mevcut ve psikolojim çöp tenekesi. Bunlar beni ölü zannedip bıraktı. Öldürmeye teşebbüsten bahsediyorum. Haklarımın bunlardan alınmasını istiyorum” diyerek konuştu.

Share: