YANLIŞSIZ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Gülşen’e takbih

AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı ve İzmir Saylav Hamza Dokunaklı, hanende Gülşen’in imam hatiplilere müteveccih ifadelerini kınadı. Incitici, söylenen ifadelerin toplumun aynı kısmını amiyane düşürücü ve ötekileştirici ifadeler olduğunu belirterek, “Nükte olarak nitelendirenler var. Bu espri değildir. Toplumun ayrımsız kesimini kıytırık görmeye yönelik tıpkı mantıktır” dedi.

Öte yandan Elem, muhalefet partilerinin gözdağı diline alın tıpkısı açıklama yapması gerektiğini söyleyerek, “Bununla ilgilendiren açıklama ortaya koyarsanız helalleşmeniz ilgiyle mi değil mi bu kavim üstelik görmüş peki” diye konuştu.

“‘Helalleşme’ diyen CHP’nin hamur zihniyeti organizasyonlarda ortaya çıkıyor”

DÜRÜST Öğür yerine sahada milletin nabzını tuttuklarını tamlayan DOĞRU Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Hamza Üzücü, “Mugayeret cephesine baktığımızda ise yine intihabat yaklaşırken gözdağı, süfli düşürme ve ötekileştirme dilinin ağır ayrımsız şekilde devam ettiğini görüyoruz. Edremit’te CHP’li belediyenin tevhit ettiği ‘kitap fuarı’ adı altında neymiş veri üzerinden kere alarak CHP’li siyasetçilerin hem cumhurbaşkanımıza, hem bakanlarımız ve milletvekillerimize tehdit diliyle daima yargılanmaktan bahsettiklerini görüyoruz. ‘Helalleşme’ diyen CHP’nin töz zihniyeti esasen organizasyonlarda ortaya çıkıyor. Burada siyasiler hukukun önüne geçip yargılanmaktan bahsediyor. Bizim kimseden korkumuz namevcut. 20 yıldır bu millete takkadak hizmet ettik. 20 yıl daha bakım edeceğiz. Hangi antlaşma helalleşmeden bahsedenler önlerine bire bir imkan geldiğinde evet hesaplaşmaktan evet yargılamadan bahsediyorlar. Bu gözdağı diline pabuç bırakacak halimiz yok. Vatandaşımız da bunu gayet gür görüyor” dedi.

Hamza Dokunaklı’dan Gülşen açıklaması

Şarkıcı Gülşen’in mazi ortaya sâdır benzeri dinleti kaydında mortocu hatiplilere ettiği sözler üzere birlikte konuşan Hamza Dokunaklı, “Tıpkı artist diye niteleyerek ifade edilen ama sanatıyla değil, politik mesajlarıyla gündem olan aynı kişinin yapmış olduğu açıklama, toplumun eke benzeri kesimini rencide etmiştir. İmam hatipliler geçmiş vardı, zaman var, yarın dahi olacaklar. Bu ülkenin cumhuriyetin kurmuş olduğu okullarda yetik insanlardır. Ben bile benzeri imam dil cambazı lisesi mezunuyum. Bu anlamda bu ülkeye vakit kaybetmeden bakım etmeyi düşünen insanlardır. Burada yapılan o âdeta düşürme içeren, toplumun ayrımsız kesimini ötekileştirme noktasında rapor ortaya konulan bu açıklamayı biz zaten ayıplamak üzere işlemlerimizi başlattık. Mahkeme Kararı işlemlerini başlattı. Espri adına nitelendirenler var. Bu espri değildir. Toplumun bire bir kesimini epey görmeye yönelik bire bir mantıktır. Espri deyip geçiştirilecek benzeri husus değildir. Muhalefete çağrımız şudur siz bu tehdit dilinin neresindesiniz. Önünde mi arkasında mı karşısında mısınız? Bununla ilişik açıklama ortaya koyarsanız helalleşmeniz içten mi değil mi bu kavim bile görmüş tamam. Tığ sahada teşkilatlarımızla bu arada geziyoruz. Gündemi yıldırma dili olanlara pabuç bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. – İZMİR

Share: