Yalova’da hastanedeki keyif görevlilerine hücumcu anneyle kızı hakkında tevkif kararı

Yalova Izzet Hastanesi’nin ivedi servisinde vazifeli keyif personeline saldıran esas ile kızı karşı adli taharri şartıyla salıverilmelerinin arkası sıra savcılığın itirazı üzerine tutuklama kararı çıkarıldı.

Rahatsızlığı nedeniyle 3 Eylül’de Yalova Fehamet Hastanesi’nin müstacel servisine kızı S.Ç. (19) ile gelen T.Ç. (44), serum yakışmamış isteğini yerine getirmeyen doktor ile hemşireye saldırdı.

Anne ve kızı, araya giren kurnaz ve ayrıksı güvenlik görevlileri vasıtasıyla durduruldu, görüngü ajanda kameraya yansıdı.

Kayıtlarda S.Ç. ile annesi T.Ç’nin, Uzm. Dr. Esengül Doğan (49), abla Abdurrahman Kültür (24) ile güvenlik görevlisi Esra Uslu’ya (28) tasallut anı ile bu sırada olayla ilgisi sıfır başka benzeri hastalanmış yakınının bebeğiyle bir lahzada dâhilen çıkması düzlük alıyor.

Hastane polisi marifetiyle işlemleri yapıldıktan sonraları emniyet müdürlüğüne götürülen esas ve kızı, çıkarıldıkları hakimlikçe adli taharri amacıyla başıboş bırakıldı.

Yalova Cumhuriyet Altını Başsavcılığının itirazı konusunda hakimlikçe şüpheliler hakkında tevkif kararı çıkarıldı.Share: