Yalova ve Eskişehir’de sosyal basamak projesi amacıyla başvurular sürüyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik büyük içtimai ev projesi kapsamında Yalova ve Eskişehir’dahi başvurular devam ediyor.

Yalova’da yapılacak 800 sosyal konut üzere e-Cesamet üzerinden referans imkanı olmayanlar, Halkbank ve Tarım Bankası şubelerine belgelerini ibraz ederek adalet sahipliği süreci amacıyla listelerde yerlerini aldı.

Sosyal basamak ahzetmek isteyenlerden Azmi Geyik, AA muhabirine, çok ateşin olduğunu, kiradan kurtulup familya sahibi oluşmak istediğini söyledi.

Murat Özdalgıç, 40 yıldır Yalova’da yaşadıklarını belirterek, “Bu ikinci başvurum olacak. Elan önceki bana çıkmamıştı. İnşallah bu misil menfaat. Heyecan var şu an. Uygulamadan memnunuz. Gayet iyi bire bir aplikasyon amma ocak çıkarsa çokça henüz bol olacak, henüz mutlu olacağım.” dedi.

Gülay Gün, dördüncü öğün TOKİ konutuna başvurduğunu dile getirerek, “İnşallah bu yol çıkar. Heyecanlıyım. İnşallah kiracılıktan kurtuluruz. Bu yaşıma büyüklüğünde hep kiracıydım. Aplikasyon fena hâlde, inşallah herkese yalabık tamam.” ifadesini kullandı.

Çiftlikköy ilçesinde yaşadığını anlatan Güngör Nesrin dahi sosyal ev uygulamasından etraf yetkililere teşekkür etti.

Nesrin, “Cenabıhak razı olsun Başkanımızdan, büyüklerimizden. Bugüne kadar on paralık evim olmadı. Ailemin kâffesi kirada öldü. İnşallah ben sülale sahibi olurum.” diyerek konuştu.

Eskişehir

“İlk Evim, İlk İş Yerim” ünlü kampanya kapsamında 1800’ü diyar merkezinde koyulmak amacıyla Eskişehir’dahi 2 bin 599 hane yapılacak.

Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden işlemlerini yaptıran vatandaşlar, adalet sahipliği sürecini beklemeye başladı.

Banka önlerinde başvuru sırası muntazır vatandaşlar, projenin hayata geçmesinde emeği bulunanlara teşekkürname etti.Share: