Xi’nin Çkp’de Kurallara Raci Yönetişime İlişkin Söylevlerinin Kitabı Yayımlandı

BEİJİNG, 7 Ilk Teşrin (Xinhua) — Çin Kızılca Partisi (ÇKP) Eşkâl Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping’in Parti’de kurallara raci yönetişimin uygulanmasına ilgili söylevlerinin tıpkı derlemesi Merkezi Öğür Gökçe Yazın Yayınları vasıtasıyla yayımladı.

ÇKP Model Komitesi Fırka Tarihi ve Literatürü Enstitüsü marifetiyle derlenen tezkere, Xi’nin 15 Kasım 2012 ile 17 Haziran 2022 arasında yaptığı 180’den çok majör sözlü ve mukayyet eserden alıntılanan 10 ana konu altında 400 ilişkin bölümü tıpkısı araya getiriyor. Bunlardan bazıları ilk defa kamuoyuna açıklandı.

ÇKP’nin 2012’deki 18. Ulusal Kongresi’nden bu yana, merkezinde Arkadaş Xi Jinping’in bulunduğu ÇKP Format Komitesi, Parti içi kalça ve düzenlemelerin geliştirilmesini ileriye taşıdı. Az Çok sağlam aynı Fırka içi tensikat sistemi şekillendi. Kitabın yayımlanmasıyla ilgilendiren tıpkı mukayyet açıklamada, Parti içi düzenlemeleri iyileştirmenin yoğunluğu ve ölçeği ile bu açıdan elde edilen kayda değer ilerlemenin eşi tıpkısı görülmemiş olduğu belirtildi.

Açıklamaya bakarak, Xi’nin Öğür üzerinde kurala dair yönetişim uygulamasına ilişik söylevleri, Fırka içi kural ve düzenlemelerin ÇKP Kalıp Komitesi’nin merkezi ve birleşik liderliğini sürdürmedeki rolünden nüfuz etmek ve Partinin uzun vadeli yönetimini ve mufassal vadeli istikrarını temin etmek açısından dirimlik önem taşıyor.

Share: