Velet nöbetindeki ağa: “Babam kardeşimin hasretinden mevt etti”

Döl nöbetindeki ağabey: “Babam kardeşimin hasretinden ebedî uyku etti”

DİYARBAKIR Çocuklarının HDP tarafından PKK aracılığıyla dağa kaçırıldığını sav eden Diyarbakır annelerinin HDP memleket binasının önündeki velet nöbeti kararlılıkla sürüyor.

3 Ilkgüz 2019 yılında ayrımlı kentlerden Diyarbakır’a gelerek yurt eylemi başlatan PKK terör örgütü tarafından mağdur olan ailelerin çağa direnişi bin 190’ıncı gününde geceli gündüzlü devam ediyor. Kardeşi Abdurrahman Dağdeviren’in 13 yaşındayken HDP eliyle okuduğu okulun önünden dağa kaçırıldığını sav eden Şeyhmus Dağdeviren, babasının kardeşinin hasretinden hayatını kaybettiğini gelecek sürdü.

“HDP onların kolu kanadıdır”

2015 yılından bu yana fen alamadığı kardeşini HDP ve PKK’dan istediğini tamlayan Dağdeviren, “Kardeşim HDP ve PKK terör örgütü marifetiyle kaçırıldı. Kardeşim o zamanlar okula gidiyordu. Okulun önünden alıp kardeşimi götürdüler. Ben kardeşimi HDP ve PKK’dan istiyorum. Elden evlatlarımızı istiyoruz. Buradaki aileleri gelip görsünler, neler çekiyorlar. Babam kardeşimin hasretinden emrihak etti. Annem birlikte akse geçirip felç kaldı. Benim kardeşimin de akılsal dengesi durumunda değildi. Ben ve bilcümle aileler sadece çocuklarımızı istiyoruz. Kardeşime dönmesi için çağrıda bulunuyorum. Dön gel, devletimize doğrulama ol. her bastırık olamaz inşallah. Seni getirmekten ayrıksı benzeri yolumuz yok. Tek isteğimiz bizim çocuklarımızı versinler. Bunu işleyen HDP’dir. HDP onların kolu ve kanadıdır. Milletvekillerinin çocukları tatile gideceğine çıkıp dağa gitsin. Bakalım gidiyorlar mı?” dedi.

Share: