Vekil Bitkisel, ABD’li şirketlerin temsilcileriyle ayrımsız araya geldi

G20 Maliye Bakanları ve Biçim Bankası Başkanları Toplantısı ile arsıulusal kuruluşların “bahar toplantıları”na gelmek üzere ÇAKER’de mevcut Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından Washington’daki temaslarına ilişkin vukuf verdi.

Bitkisel, BENDE Ticaret Odasının düzenlediği yemeni masa toplantısında KÖLE’nin önde gelen şirketlerinin peş dozaj temsilcileriyle benzeri araya geldiklerini belirterek, “Devreye aldığımız çalışmalar ile ülkemizin hesaplı görünümü üzerine bilgiler vererek Türkiye’nin envestisman potansiyelini detaylıca aktardık.” ifadesini kullandı.

G20 Yükselen Meydan Ekonomileri Toplantısı’na de katıldıklarını aktaran Bitkisel, “Jeopolitik şoklar, faziletkâr mal, besin ve erke fiyatlarının yanında küresel mali koşulların hesaplı etkilerinin ele alındığı görüşmede, kırılganlıklara karşı eş çabanın ve toptan iş birliğinin önemini vurguladık.” değerlendirmesinde bulundu.

Vekil Bitkisel, barhana ve cebren yerinden edilme üstüne ise sistemli bir göz açısının getirilebilmesi maksadıyla Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 bünyesinde aynı emek grubu oluşturulması önerisini yinelediklerini kaydetti.

Nureddin Nebati Amerika’ya gidiyor

 

Bakan Nebati: Mevki TL’ye güvenin yakalandığı bir sürece girdi

 

Bakan Bitkisel: Enflasyondaki artış geçici

 

Share: