Vasıl çifti İdlib’te Gümüşhane Mahallesi kuruyor

Gümüşhane çarkıt Milletvekili gelişim insanı Sabri Vasıl ve eşi Nesrin Vasıl, Suriye’nin İdlib bölgesinde 450 konutluk tıpkı mahalle kuruyor. Yılbaşına büyüklüğünde bitirilmesi planlanan mahallenin sokaklarına dahi protokol Gümüşhane’nin ilçeleri olan Torul, Şiran, Kelkit, Köse ve Kürtün’ün adları, mahalle meydanına ise Gümüşhane Meydanı adı verilecek.

Gümüşhane çarkıt Saylav işadamı Sabri Varan ve eşi Nesrin Vasıl, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘100 bin briket ev’ kampanyasıyla startını verdiği Suriye’nin İdlib bölgesinde Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin adının verileceği 450 konutluk benzeri mahalle kuracaklarını açıkladılar. Briket evlerin AFAD koordinasyonu ile yapımına başlanırken, mahalleye şişman İslam Alimi Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin namına ithafen ‘Gümüşhanevi Mahallesi’ adı verilecek. Mahallenin yılbaşına büyüklüğünde kurulması planlanıyor. Yapılacak yerleşim yerinde mahallenin sokaklarına dahi tören düzeni gereği Gümüşhane’nin ilçeleri olan Torul, Şiran, Kelkit, Köse ve Kürtün’ün adları, mahalle meydanına ise Gümüşhane Meydanı adı verilecek.

Sabri Vasıl, eşi Nesrin Varan ile kuma yaptıkları bağışla ait şunları söyledi: “Hediye tutarı 10 milyon TL’yi bulan bu hoş işimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve AFAD yetkilileriyle imzalanan protokolle sonuç aşamaya getirdik. Yapacağımız 450 konutta soydaşlarımız Bayır-Kenar Türkmenleri eğleşme edecek. Yılbaşından ilk konutların bitirilip konfirmasyon edilmesi planlanıyor. Ev inşaatlarının yapılmasına tıpkısı ay geçmiş başlandı. Bu konuda Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek’in da demet ve emekleri var. Ego bu konuda bizi yönlendiren ilkin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Süleyman Aristokrat’ya ve Gümüşhane Valimiz Kamuran Taşbilek’e teşekkür ediyorum. Konutlar şimdiden soydaşlarımız Belen – Köşe Türkmenlerine kıvrak olsun.” – İSTANBUL

Share: