Vanlı temel: “PKK’yı bitirmeden durmayacağız”

Vanlı temel: ” PKK’yı bitirmeden durmayacağız”

VAN – Van’birlikte evlatları terör örgütü PKK marifetiyle dağa kaçırılan anneler, PKK bitinceye büyüklüğünde mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

Van’da çocuklarının terör örgütü PKK yoluyla dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı aileler, 48 haftalık süreçten bu yana partinin el başkanlığı binası uğrunda yerleşme eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK yıldırı örgütü marifetiyle dağa kaçırılan ve sayıları 34’ü bulan aileler, kentin bildirme işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi’nde ayrımsız araya geldi. Ellerindeki dövizlerle reviş özne anneler, tıpkı yandan dahi HDP ve PKK aleyhine motto attı.

“Hürriyet varsa özlük çocuklarınızı dağa gönderin”

Eyleme katılan anne Nazlı Sancar, 2012’de 13 yaşındaki kızı Şeyma’nın dağa kaçırıldığını ifade belirterek, yıllardır uşak mücadelesi verdiğini söyledi. HDP ve PKK’yı tutmak üzere eylemlerini sürdürdüklerini anlatım fail Sancar, “Asıl ve babalar kendisine PKK’yı bitirmeden durmayacağız. Kandile bayrağı dikeceğiz inşallah. Işlek aynı devletimiz var. Çıktı bütün dağdaki dallar gelsin. Çocuklarımızın beyinlerini yıkıyorlar, deva veriyorlar. 38 evladımız gelerek ihtişam güçlerine teslim oldu. Bizler çabucak hakkımız olan evlatlarımızı istiyorlar. HDP’yi bitirmeden buradan kalkmayacağım. Özgürlük devlette ve Cumhurbaşkanımızın yanı sıra var. Hürriyet varsa öz çocuklarınızı dağa gönderin. O özgürlük sizin olsun” diye niteleyerek konuştu.

Bitlis’ten gelerek eyleme katılan ve 2015 yılında oğlu Yetiş Erkek’in PKK tarafından götürüldüğünü anlatım eden Saliha Ayvaz ise “HDP’yi bitirmeden durmayacağız. Onlar kuşkusuz bu yangını içimize düşürdü, bizlerde onları bitirmeden durmayacağız. Evlatlarımızı çaldılar, yuvamızı yıktılar. Bize hayat bırakmadılar” diye niteleyerek konuştu.

Share: