Van haberleri! Adana’da glomus tümörüne yakalanan rahatsız Van’da sağlığına kavuştu

Adana’üstelik glomus tümörüne yakalanan züğürt Van’bile sağlığına kavuştu

VAN Boynunda kısaca 4 santimlik glomus tümörü olan Adanalı sayrı, Lokman Doktor Van Hastanesinde yapılan kudretli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Adana’birlikte canlı Emine Sarıdoğan isimli yurttaş, gittiği hastanede boynunda glomus tümörünün olduğunu öğrendi. Adana ve Mersin Ağacı ilkin gelmek için bir nice ildeki iri hastanelerle iletişime geçen Sarıdoğan, istediği sonucu alamayınca arayışına bitmeme etti. Sosyal medyada Lokman Doktor Van Hastanesi Ruh ve Soy Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e ulaşan Sarıdoğan, ameliyat olmaya karar verdi. Kestirmece tıpkı hafta evvel Van’a mevrut Sarıdoğan, yapılan muvaffakiyetli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişik açıklamada bulunan Lokman Doktor Van Hastanesi Ihtisas ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Adana’üstelik tanılama konulduktan sonra hastanın ameliyatı yapacak doktor arayışına geçtiğini ifade ederek, ” Türkiye’dahi Allah’a şükür çok iyi hekimlerimiz var. Temas şehirde bundan sonra her dal ile ait çokça ferah hekimlerimiz var amma glomus tümörü haddinden fazla ender tanıdık aynı çor olduğu amacıyla hekimin çokça gani olması yetmiyor. Elan başlangıçta bu ameliyatları özne ayrımsız hekim olması geçişsiz. Filhakika Mersin Ağacı’deki aynı profesör doktor ‘Ben önceden yapamadım amma ruh damarla ilgili her kalem ameliyatı eden birisiyiz. İsterseniz yaparım’ demiş. Riskleri olacağını söylemiş ve hastayı uyarmış. Bağımlı biz haddinden fazla aşkın yaptığımız amacıyla hastayı bu konuda bilgilendirdik. Şu esas büyüklüğünde yaptığımız tümörler içerisinde seninki çokça şişman bir tümör değil dedik hastamıza. Kısaca 4 santimlik benzeri tümörü vardı amma buna rağmen yerleşme yeri çokça yukarda olduğu için bizi dahi zorladı. Ayrıca ameliyatta, bol kim apayrı yerde yaptırmadı, biz dahi bu kadar tecrübeye karşın zorlandık dedim. Çarşamba haset geldiler, tıpkı çağ operasyon yaptım yarın bile taburcu olacak” dedi.

Van’a Türkiye’nin bir nice ilinden glomus tümörlü hastanın geldiğini tamlayan Başel, “Gittiği hastanelerde ‘masada kalabilirsin, katre olabilirsin’ demişler. Allah’a şükür hiçbir karışıklık gelişmedi. Edisyon benzeri faaliyetler oldu ama sonucu çok iyi oldu. Vaktiyle çokça yadırgıyorlardı amma demin haberleri görünce Ordu’dan, Sakarya’dan, Tekirdağ’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Ankara’dan gelince hastalar de imdi benimsedi” ifadelerini kullandı.

Van’de yapılan kudretli ameliyatla sağlığına munsap Emine Sarıdoğan ise önce duyduğunda çok erinçsiz olduğunu belirterek, “Hem uzak hem de şüphesiz bire bir yerdir diyerek nikbet etmiştim amma on paralık öyle değilmiş. Hocama çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Sarıdoğan’ın kızı Zerrin Sarıdoğan birlikte, Adana ve Sazak ilkin kalkmak üzere beş altı şişman hastaneye gittiklerini fakat seçkin son alamadıklarına özen çekerek, “Bize yüzdelik 40 damla, yüzdelik 10 ölümle sonuçlanabileceği ve yüzde 50 birlikte yaşayabileceği söylendi. Natürel namına bu bizi çok yıprattı. Yara benzeri çevrim geçirdik ve benzeri arayışa girdik. Çok şükür Halil Hocama ulaştık. Serencam kendisine 2 günde ameliyatımız oldu. Değme madde uğrunda ilerledi. Tığ çokça mutluyuz. İyi kim Lokman Doktor Van Hastanesine geldik ve Halil Hocamıza ulaştık. Rastgele konuştuğumuz dirilik ‘Neden Van? Apayrı hekim mu yok? İstanbul, Ankara’ dediler. Biz 10 doktor bulduk ve sunma uzuv indirgeyerek Van’ı tercih ettik ama kararsızlık edilecek benzeri özdek namevcut. Üste ben haddinden fazla şanslı hissediyorum. Van halkı doğrusu çokça misafirperver, şifahane çalışanları apayrı. Halil Hocamı elhak anlatmama lüzum bulunmayan” diyerek konuştu.

Share: