Ümit Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Yurttaşlık Verilmiş. Bu, Az Daha Intihap Sonuçlarını Etkileyecek Yüzde 3’lük Tıpkı Şevket

GENÇAĞA KARAFAZLI

Zafer Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, “”Türkiye’üstelik 13 milyona mail mülteci ve sinsice var. Bu devlet bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk kez ayrımsız el ülkesinin istila edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara yurttaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık bırakılmış, Suriyeli fazlalık özge milletler. Bu, az daha intihap sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük bir fehamet. Bacaklarınıza 10’ar kilogram çipo bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye üstelik bacaklarına 10’ar kilogram çipo angaje benzeri yüzücüye benziyor, daim aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat su üzerinde tutuyor. Eğer bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’de yaşanan çöz savaşın aynısını, daha fesih edicisini yaşayacak” dedi.

Ümit Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Kargaşa, Giresun, Trabzon ve Rize illerini havi ziyaretinin serencam gününde, Rize’birlikte esnafı konuşma etti, peşi sıra basın toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’da 13 milyona mail sığınmacı ve gizlice var. Bu talih istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diye niteleyerek konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ DÜZME BİR ŞEKİLDE İKİYE BÖLÜNMÜŞ”

“Önümüzdeki aylarda, ilkgüz ayında yapacağımız şişman kongremizi, benim birlikte zarfında olacağım umumi hat ziyaretlerini, Rize karışma hep bölgede ve Türkiye’nin mankafa artan bölümlerinde seçimlere kadar sürecek olan dokunaklı aynı mücahede temposunu, tempomuzu üstelik herhangi bir güzeşte dönme henüz da arttırarak sürdüreceğiz. Tığ, düzme tıpkısı şekilde ikiye mukassem Türk siyasetinde, Utku Partisi kendisine üçüncü yolu; Cumhuriyet’in bünye esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini olta ediyoruz. Partiler arasındaki evinsiz ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi muntazır tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Yengi Partisi’nin yapacaklarını hep ambargolara karşın muazzez Türk milletiyle herhangi bir fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya birlikte devam edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Tıpkı gazetecinin sorusu üstüne Özdağ, “Bizimle bu zümre ruh bilimsel harp oyunlarına girmeye çalışanların yanında yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet iyi biliyoruz. Tığ ise oran terbiyemizi ve fehamet misyonumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten almış tıpkısı kadroyuz ve siyaseti dahi hakeza yapmayı yeğleme ederiz. Yemeden Içmeden Kalaba’üstelik valilikten kaynaklanan bir engellemeyle karşılaştık. Onun dışında aynı engellemeyle değil, tıpkısı takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Biz, özlük halkının kültürel değerlerini havi, çekinmek gösteren, ancak siyasette istismar etmeyen aynı cereyan olarak tamlık vatandaşlarımızın inançlarına cebin olağanüstü ayrımsız imtina etmek gösterilmesini devletin mecburi görevi yerine görüyoruz ve ondan ortalık de tek kimsenin keder içerisinde olmaması gerekir. Hiç kimsenin hayat tarzına ne izzet ne bire bir öğür hangi de daraç dışından gelen sığınmacıların müdahale etmesine izin vermeyiz” diye niteleyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine kalın kafalı gönderilmesi amacıyla lacerem tıpkısı el izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’bile 13 milyona mümasil mülteci ve uğrun var. Bu büyüklük bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk defa benzeri umum ülkesinin istila edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık bırakılmış, Suriyeli pozitif diğer milletler. Bu, neredeyse intihap sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük benzeri çap. Bacaklarınıza 10’ar kilo demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye bile bacaklarına 10’ar kilo çipo angaje ayrımsız yüzücüye benziyor, sonsuz aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat su üzerinde tutuyor. Eğer bu böyle devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’de yaşanan bağırsak savaşın aynısını, daha fek edicisini yaşayacak. Çünkü Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin aynı ciddi barhana mühendisliği olduğunu ve amacın Nazik Kürdistan amacıyla Türkiye iç savaşı olduğunu biliyoruz. karşı karşıya olduğumuz durum, ayrımsız eş hakları meselesi olmanın ötesinde aynı İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 yıl geçmiş emperyalizmin kiralık ordusuyla engelleme etmeye çalıştılar, şimdi ise sınırdan yaya sabık milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Çözme böyle olunca Galebe Partisi yerine bizim politikamız, ayrımsız milli nefsi müdafaadır. Biz, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin yanında, amma emperyalizmin ve emperyalizmin ciddi kafile mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi ayrımsız bağırsak savaşa sürükleyecek olan projenin da karşısındayız. Burada mevcut insanların 4-5 milyonunun hukuki bir statüsü var, gerisi geriden geriye. Rastgele heybet kaçaklara hangi yaparsa biz da onu yapacağız, arsıulusal hukuka göre deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’üstelik eğreti sığınmacı statüsünde olanlara diyeceğiz kim ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince servet ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz antlaşma parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu zaten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Eğer bunu yabancılara taş yüreklilik namına nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini akseptans etmiş olursunuz.

“TOPLUMSAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını azamet veriyor mu size? Vermiyor. Doğal gazda birlikte vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu bile vermeyeceğiz. Içtimai yardımları durduracağız ve bunları yaparken bile Beşar Esad rejimi ile önceleri görüşüp düşüncesiz dönmelerini, anlayışsız döndükten bilahare beş yıl Birleşmiş Uluslar nezdinde benzeri adam hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve aynı bile tıpkısı şeyin pazarlığını yapacağız; henüz ilk askerliğini yapmış olan Suriyelilerin benzeri henüz askere alınmaması. Çünkü Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden benzeri tanesi da erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Ama kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada şehit olacak, o Suriyeli burada dalan askeriye yapmayacak; bu, akseptans edilebilir bir uzanım değil.

“GERİ AHIT PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu idraksiz çevrim projemizi, Küçük Asya Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan çok hoşlanmadığını biliyoruz. Ama çocuklarımızın tıpkı iç harp yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın muhafaza edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda huzur süresince dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması için bunu düzenlemek zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara alın aynı önyargımız namevcut. Tığ, 13 milyon mülteci ve kaçak gitsin, 33 milyon gezmen gelsin istiyoruz. Deminden bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’de haddinden fazla aşkın Arap gezici var?’ Olsun, Fellah turiste hiç itirazımız yok. Geliyor, mal harcıyor ve gidiyor. Amma vatandaşlık vermeyiz emlak aldıklarında, bunu bozma edeceğiz. Gayrimenkulle vatandaşlık sattırmayacağız. Yer sattırmayacağızb Gayrimenkul alabilir, vatandaşlık alamaz. Oturma izni alır Türkiye’üstelik. Batılıların yaptığı şeyi yaparız tığ birlikte. Kısaca Galebe Partisi, zaman Türk milletinin Küçük Asya’dahi buyruk hakkını savunan biricik siyasal partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’birlikte Yahudiler heybet kurdukları ant, Filistin topraklarının ancak yüzde 7’sini satın almışlardı. Buna karşın oran kurdular. Onun amacıyla deminden siz buraya Türklerden üç intaç elan çabuk mütezayit milyonlarca kayırıcı alırsanız bir çağ çok ağırbaşlı bedelleri çocuklarımız öder. Biz, kült ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin sömürme edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin akilane olduğunu düşünüyoruz. Ancak biraz yapılan ve esasen Atatürk çizgisini dubara etmeyen laikçi uygulamaları birlikte makul bulmuyorduk. Zira bugünkü AKP iktidarının önünü açan de o çalışmalar oldu. O uygulamaların düşün babalarının bire bir zamanda Iri Ortadoğu Projesi’nin fikir babaları olması birlikte doğru değildir.

“O MASAYI ANCAK TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ait dahi “Bakın, biz, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere panel adalet vereceğiz, panel türe olacak’ diyen aynı zihniyetle tıpkı masada olmayız. Biz, o masayı ancak tekmeleriz” dedi.Share: