Uluslararası İstanbul Boğaziçi Triatlon’u için kafasız sayım başladı

Evcil ve ecnebi kestirmece 800 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek Arsıulusal İstanbul Boğaziçi Triatlonu’nun tanıtım lansmanı Beykoz’de gerçekleştirildi. Lansmana Beykoz Şehremini Tasavvur Görgülü dahi ortaklık sağladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde Beykoz Belediyesi desteğiyle bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Arsıulusal İstanbul Boğaziçi Triatlonu, 550 bireysel sporcu ve 75 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek. Kısaca 800 sporcunun paydaşlık sağlayacağı organizasyonun tanıtım lansmanı Beykoz’de gerçekleştirildi. Lansmana Beykoz Şehremini Tasavvur Aydınlık katılım sağladı. 11 Ilkgüz tarihinde Beykoz’da gerçekleştirilecek olan organizasyonda yüzücüler 2.3 kilometre, bisikletçiler 40 kilometre, koşucular ise 10 kilometrelik parkurda yarışacak.

” Türkiye’nin ilk cesamet spor bilimleri üniversitesi kurulsun diye çabalıyoruz”

Lansmanda konuşan Beykoz Şehremini Uğur Vazıh, “Bu organizasyona ulama veren cümle kurumlara teşekkür ediyorum. Çokça manalı ayrımsız organizasyonun ikincisini gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin sunma güzelce noktalarından biri olan Beykoz’da. Bu organizasyonda 3 ayrımlı branşta konkur olacak. Kanlıca – Küçüksu ortada yüzme yarışı olacak. Fatih Odalık Mehmet Köprüsü’nden Asya’dan Avrupa’ya geçilecek. Küçüksu Çayırı’ndan, Çubuklu’ya 10 kilometrelik koşu olacak. Biz bile ev sahipliği yapmış olacağız. Beykoz’ de yaşamın merkezinde spor olsun istiyoruz. Özellikle natür sporları. Beykoz bu konuda berenarı uygun. Alelhusus çoluk çocuk spor yapsın istiyoruz. Türkiye’nin ilk cesamet spor bilimleri üniversitesi kurulsun diye niteleyerek çabalıyoruz. Riva’dahi 500 dönümlük ayrımsız yerey bunun üzere çarpık durumda” ifadelerini kullandı. – İSTANBUL

Share: