Twitch dahi kişmiri mülk soruşturması

Bazen abonelerine çevrimiçi oynadığı oyunların görsellerini paylaşıyor. Kimi ise takipçileriyle tınlamalı videolar izleyip naklen yayın yapıyor.

Birlik bunları yaparken izleyicilerden üstelik hediye dilek ediyorlar ya birlikte kanallarına reklam alıyorlar. Böylecene bile gelir elde etmiş oluyorlar.

Twitch sonuç yılların sunma gözde toplumsal paylaşım platformlarından biri…

Âlem geçtiğimiz aylarda yağız mal tezkiye olaylarıyla gündeme geldi.

Trt Olgun ekibi da, ölçülü soruşturmaya dair bakir detaylara ulaştı.

Geçtiğimiz aylarda Twitch üzerinden kara dünyalık akladıkları iddiasıyla 38 nahoş gözaltına alınmıştı.

Şüpheliler imitasyon siteler kasten yüreklilik kartı bilgilerini kopyaladı

Şüpheliler oltalama adı verilen çokça bilindik bir siber dolandırıcılık yöntemini kullanıyordu. Ilk vatandaşların telefonlarına kontör çevirmek amacıyla kullandıkları pop bire bir süpermarketler zincirini gözlerine kestirdiler. söz konusu müşareket vasıtasıyla oluşturulan mevhum aynı GSM şebekesine ilişkin genel ağ sitesinin birebir taklidini yaptılar.

Arama motorunda evvel sırada görünmesi üzere Google’a para ödediler

Şüphelilerin taklit siteyi meşru gösterip arama motorunda ilk sırada görünmesi amacıyla Google’a para üstelik ödedikleri öne sürülüyor. Bu sayede kontör atfetmek üzere taharri motoruna sanal GSM şirketinin adını yazan mağdurlar, logosundan web tasarımına büyüklüğünde uygun aynı olan düzme siteyi tıklamış oluyorlardı.

Zanlılar sitenin isminde sadece bir karakter evet da kod değişikliği yaptı. Bu durum geçmiş bakışta fark edilemediği için bir nice yaşama birden tuzağa düştü.

Düzme siteye giren mağdurlar kontör yükleyebilmek üzere itimat kartı ve kimlik bilgilerini girdi. Bu bilgileri girenler ise haddizatında kontör değil, itimat kartı bilgilerini zanlılara teyit etmiş oluyorlardı.

E-öğün ya üstelik Discord üzerinden esmer servet tebriye etmek amacıyla antant yaptılar

bahis konusu yüreklilik kartı bilgileri Discord kadar toplumsal mesajlaşma platformlarında oluşturulan tutkun gruplarda paylaşılıyor. Bu gruplara ise güvenli tıpkısı kişinin referansı ile dahil olunuyor. Elan sonra bile çok ortaklı rumuzlar üzerinden Twitch yayıncılarına ulaşılıyor. Twitch yayıncılarıyla kurulan temasta e-posta de gönderildiği oluyor.

O mesajlarda “YouTube ya birlikte Twitch kanalınıza alt kurul karşılığı değme ay ağır ezgi filo bağışı atacağım, düşünürseniz, bana mesaj gönderin” şeklinde ifadeler düz alıyor.

Şüpheliler gönderecekleri bağışların kaynağı amacıyla ise Amerika’yı işaret ediyor. Amerika’üstelik reklam kasan bilgisayarlar kurduklarını, buradan elde ettikleri varidat üzerinden bit göndereceklerini sav ediyorlardı.

söz konusu tekliflere müspet dönüş yapan yayıncılara ise, gönderilen bağışlardan yüzde 30 ile yüzdelik 50’ye vasıl komisyonlar veriliyordu. Özlük komisyonlarını düzlük yayıncılar, paranın kalın kafalı mütezayit kısmını zanlıların kripto dünyalık cüzdanına gönderiyor. Böylelikle esmer mülk takibini beğenmek bile az daha imkansız ayla geliyor.

Mağdurlar, yüreklilik kartlarından paranın lacerem çekildiğini anlattı

Sistemde averaj 100 bit 1 dolara balya geliyor. Beş Altı kamer içerisinde deli aynı mal girişi belirleme edilen tıpkısı yayıncının hesap grafiği esasta değme şeyi anlatıyor.

Karaca dünyalık piramidinin yer tepesinde itimat kartı bilgilerini çalıp, sahte siteyi tasarlayan zanlılar yer alıyor. Bu kişilerin cürüm ortakları ise, çalıntı kredi kartlarıyla kehle satın alanlar…

Sistemin üçüncü sac ayağını ise yayıncılara teklif götürücü ve bitleri paraya dönüştüren kişiler oluşturuyor.

Zanlılar ayrıca yalnıza Türk vatandaşları değil, yabancılara ilişik güven kartı bilgilerini çalarak de yağız mülk aklıyordu. Bu bilgilerin ise dark web kabil internetin sakil yüzü namına bilinen platformlarda dahi satışa sunulduğu oranlama ediliyor.

848 bin dolar mülk aklandı

Kamu bu yaşananlar, 2021 Ekim ayında Twitch Türkiye’nin hacklenmesiyle başladı.

Peşi Sıra bire bir toplu tartışma sitesinde Twitch yayıncılarının kazandıkları nukut paylaşıldı.

TBMM’üstelik Twitch üzerinden esmer mal aklandığına yönelik istifham önergesi verilmesi, bütün dikkatleri bu sayısal platforma çekti.

Yapılan cerrahi müdahale neticesinde 848 bin dolar değerinde kişmiri para aklandığı ortaya imdi. Emniyet kartı bilgilerini çalan ve yayıncılarla irtibat kuran 2 bed tutuklandı. Gözaltına alınan başka 36 dirilik amacıyla ise adli arama kararı verildi.

Twitch’te 1 milyon dolarlık algın

Içtimai iletişim araçları düzenlemesinde sona gelindi

Sosyal iletişim araçları savaşları kapıda: İşte Musk’ın yıpranmamış planı!

 

Share: