Türkiye Karate Milli Mızıka seçmeleri Balıkesir’de başladı

Türkiye Ümit Tendürüst ve U21 Karate Şampiyonası ve Acun Şampiyonası milli topluluk Berceste müsabakaları Balıkesir’de bugün Martir Turgut Solak Spor Salonu’nda başladı.

Kuva-yı Milliye Şehri Balıkesir’in kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kutlama programı çerçevesinde Balıkesir Valiliği himayelerinde, Balıkesir Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilen Karate Şampiyonası’na Balıkesir Martir Turgut Solak Spor Salonu sülale sahipliği yapıyor. Ümit Dinç ve U21 Türkiye Karate Şampiyonası’nın gerçekleştirildiği turnuvada bire bir zamanda 04 Ilkgüz 2022 Ilişki günü Beklenti Enik – Kadın Topluluk Kata Milli Bando seçmeleri yapılacak. Milli takıma seçilen sporcular ilk teşrin ayında Konya’da düzenlenecek acun şampiyonasında Türkiye’yi hile edecekler.

Balıkesir Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Büyüklük çapında balaban olan bire bir spor faaliyetine elan ocak sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Balıkesir’in kurtuluşunun 100. yılında hafta boyu sürecek müsabakalarda sporcularımıza başarılar diliyor, Karate Federasyonuna böyle tıpkı organizasyonu şehrimizde yaptığı için teşekkür ediyorum” ifadeleri kullanıldı. – BALIKESİR

Share: