Türkiye-İskoçya maçından notlar

Türkiye ile İskoçya ortada oynanan hazırlık maçında Diyarbakır, ilk kez milli müsabakaya aile sahipliği yaptı.

Diyarbakır Stadı, Akhisarspor ile Fenerbahçe beyninde 2018’de oynanan Tarım Türkiye Kupası finalinin arkası sıra ikinci nöbet mefret bire bir organizasyonun aile sahibi oldu.

Diyarbakır ve kasaba illerden gelenler pik nazik ilişki gösterdi. Tribünlerde gerçekten boşluklar görülürken, 1000’e andıran İskoç taraftar dahi maçı statta izledi.

Ayrıca tribünde tahminî 100 metrelik Türk Bayrağı açıldı.

Savaş Özkacar ilk kez evvel 11’de

İskoçya karşısında ilk 11’de biçim şansı yakalayan Cenk Özkacar, bu şansı ilk kez yakaladı.

Milli takımın UEFA Uluslar Ligi’nde Litvanya ile oynadığı karşılaşmada sonradan oyuna karışma olan 22 yaşındaki aktör, defans üçlüsünde Çağlar Söyüncü ve Âşık Vukufsuz ile bu arada oynadı.

A Milli Ayak Topu Takımı’nın kalesini Uğurcan Şarap korurken, ılımlı sahada Anlaklı Çelik, İrfan Can Kahveci, Orkun Kökçü ve Ferdi Kadıoğlu oynadı.

Teknik yönetmen Stefan Kuntz, kanatlar ve ileri uç oyuncusu hattında ise Cengiz Ünder, Melik Çalhanoğlu ve Çekişme Tosun’a nasip verdi.

İlk misil A Milli Takıma çağırma edilen Ardıl Güler ve Tayyip Talha Sanuç yedekler beyninde düz aldı. Millilerde antrparantez Altay Şen, Doğan Önder, Samet Akaydın, Salih Özcan, Soyluluk Aktürkoğlu, Doğukan Kinik, Ermiş Elmalı, Berkay Özcan, Enes Ünal, İsmail Faziletli, Umut Bozok, Bahir Türüç ve Itibar Keder ihtiyat soyundu.

İskoçya ile 2. karşılaşma

A Milli Ayak Topu Takımı, İskoçya ile tarihinde ikinci öğün karşı karşıya geldi.

İki takım ortada önce ve yegâne karşılaşma, 62 yıl önce 8 Haziran 1960’ta Ankara’de oynanmış, Türkiye mücadeleyi 4-2 kazanmıştı.

Ay boş ekibin gollerini Lefter Küçükandonyadis (2), Dayanıklı Oktay ve Şenol Birol’dan gelmişti.

Share: