Türk savunma sanayisi kabiliyetlerini Güney Afrika’da sergileyecek

Türkiye, Güney Afrika’nın başkenti Pretorya’dahi düzenlenecek Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022’ye 25 firmayla katılacak.

Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanlığından (SSB) yapılan açıklamaya göre, Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022 etkinliği, 30 ülkeden 450 firmanın katılımıyla 21-25 Eylül’üstelik Cenup Afrika’nın başkenti Pretorya’dahi düzenlenecek.

Türk firmaları üstelik SSB koordinasyonunda, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle fuara katılma sağlayacak.

Türkiye’den 25 firma, Afrika ülkeleri başta tevessül etmek üzere hep katılımcılar için ürettikleri işaret ve hizmetleri sergileyecek.

Afrika’üstelik düzenlenen albeni, kara ve deniz yeteneklerinin sergilendiği yeryüzü iri ve sunu gelişmiş teknolojileri barındıran savunma ve havacılık fuarı boyunca Türk firmalarının ürettiği mütenevvi insansız esmer ve gelgel araçları, zırhlı açacak platformları, silah sistemleri, bahir sistemleri, elektronik sistemler, mühimmat, simülatörler ve geri hizmet bindi ürünlerinin tanıtımları ve sunumları yapılacak.

İş birliği fırsatları birlikte konuşulacak

“Türk Milli Pavilyonu”nda, ilkin Afrika askeri yetkilileri tevessül etmek amacıyla, yekpare fuar katılımcılarına Türk defans sanayisi ve ileri teknolojik kabiliyetlerine ilgili vukuf sunulacak ve teşrikimesai fırsatları değerlendirilecek.

Fuara Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Çipo ile Türk savunma sanayii firmalarının peş düzey yöneticilerinin bile katılması bekleniyor.

Fuara katılacak Türk firmaları beyninde Aksa Motorlu Araçlar, ASELSAN, Ayesaş, BMC, Deniz Arms, Elektroland Savunma, Garanti, GM Defans, HAVELSAN, Kale Hat, Katmerciler, Lentatek, MKE, Nero Uran, Otokar, Öztek Tekstil, VADI İstanbul, Samsun Mikro Savunma, Sarsılmaz, Sasa, STM, TİSAŞ, Transvaro, Turmaks ve TUSAŞ meydan alıyor.

Share: