Trabzon’da üzücü koşusu düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu aracılığıyla Köprübaşı ilçesinde dokunaklı koşusu düzenlendi.

Yarışlara kibar ile 20 yaş altı kategorilerinde farklı illerden kısaca 157 sporcu katıldı. Köprübaşı merkezde başlayıp Avulot Hanları’nda bitmeme eden ve Kahvedüzü mevkisinde sona ermiş yarışlarda, sporcular dereceye girebilmek üzere 12 kilometrelik güzergahta uğraş ettiler.

Köprübaşı Kaymakam Vekili Öznur Güler, AA muhabirine, yarışların geleneksel olarak 5 yıldır ilçelerinde yapıldığını söyledi.

Güler, yarışların ilçelerinde düzenlenmesinden kıran duyduğu sevinme dile getirerek, “Bu yalnız tıpkı koşun değil, tıpkı zamanda milli takıma sporcu seçilmesini bile kapsıyor, bu anlamda önemi bizim üzere elan fazladır.” dedi.

Yarışmalarda 20 gözyaşı altı kadınlar kategorisinde Tuğçe Özkan birinciliği, Sıla Ata ikinciliği, Merve Zeybakoğlu üçüncülüğü elde etti. 20 gözyaşı altı erkeklerde ise Mervan Haykır birinci, Hasan Görgülü ikinci ve Abdulmecit Açan’da üçüncü oldu.

Balaban kadınlar birinciliği Selma Intikal Etmek, ikinciliği Esra Oysal ve üçüncülüğü Nursena Çeto aldı. Nazik erkeklerde dahi birinciliği Rıdvan Taş, ikinciliği Yunus Emre Atmaca, üçüncülüğü üstelik Abdullah Çakır elde etti. Mızıka yarışlarında balaban erkekler kategorisinde Batman birinci, Sakarya ikinci oldu.

20 gözyaşı şeş erkeklerde birinciliği Malatya, ikinciliği Batman, üçüncülüğü ise Siirt takımı elde etti. 20 gözyaşı şeş kadınlarda ise birinciliği Siirt, ikinciliği Batman ve üçüncülüğü Malatya takımı kazandı.Share: