TOKİ, 26 ilde 365 arsayı engelsiz artırmayla satacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in üstelik aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı küşade artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, basamak, ticaret, endüstri, turizm yapı alanı, hususi okul alanı, akaryakıt istasyonu, üstünkörü kuruluş, oto galericiler sitesi, park ve istirahat alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle erbap olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 lira olan kestirmece 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Sazak, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak ve Van’birlikte bulunan 365 arsa kemiksiz artırmayla satılacak.

Açık müzayede, 12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba ve 13 Ekim Perşembe günleri saat 10.30’birlikte iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden birlikte öneri verilebilecek.

KDV’den muaf, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay mehil

Alıcılar, ev, ticaret, uran, turizm kasılma alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay önel ile cemaat olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba haset saat 10.30’bile yapılacak küşade artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’da bulunan arsaların 13 Teşrinievvel 2022 Perşembe saat 10.30’daki açıkça artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Aydınlık, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin Ağacı ve Niğde’da mevcut arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar arasında Adana Çukurova’üstelik basamak, Ankara Çankaya’de basamak ve tecim, Antalya’üstelik hane ile tecim, Ziyalı’üstelik turizm tesis alanı, Elazığ’dahi basamak-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’de satışa sunulan arsalar beyninde endüstri, beledi basamak alanı, bayağı uran sitesi, tarım ve bölük alanları üstelik bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’da basamak ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişik ince bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: