THY ‘de 2 günde 7 tağyir

Türk Gelgel Yolları, el iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Gelgel Yolları uçaklarında zaman averaj 20 an ile 3 saat arasında gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını aykırı kendisine nakız etti. Son 2 günde ise THY’a ilgilendiren 7 seferin nakız edildiği öğrenildi.

Türk Gelgel Yolları yaz sezonunun başlaması ile gelişigüzel gecikme ve öğün iptalleri ile gündeme geliyor. Günde averaj çöz ve dış hatlarda 100’ün üstünde seferde gecikmeler yaşanıyor. Antrparantez Türk Çekicilik Yolları güzeşte Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini halel ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını aykırı olarak nakız etti.

Pervaz ekipleri evden çağrılıyor

Türk Çekicilik Yolları yetkililerinin geciken seferler nedeniyle pervaz süreleri dolan pervaz ekiplerinin yerine yıpranmamış ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına sebep oluyor. Birçok sefer rötar yapması nedeniyle uçuş ekiplerinin uçuş saatleri doluyor. Havacılık kurallarına göre pervaz saati dolan ekiplerin uçuş güvenliğini aksatmamak üzere uçması haram. Uçuş saati dolan kabin ekiplerinin yerine Türk Albeni Yolları evden kol çağırıyor. Gecikme işleyen uçaklar tıpkı de kabin ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını muntazır yolcular uyuyor

Uzun rötarlar nedeniyle saatlerce havalimanında yoklamak zorunda kalan gâh yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. bu arada İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı amacıyla otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Albeni Yolları’nın otel sırasının önünde sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBULShare: