Tekirdağlı balıkçılardan “Kadına Yönelik Şiddete Cebin Arsıulusal Mücadele Haset” programı

Tekirdağ’de balıkçılar, “25 Teşrinisani Kadına Müteveccih Şiddete Karşı Arsıulusal Uğraş Günü” zımnında mıntıka turu düzenledi.

Tekirdağ Familya ve Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü ile Süleymanpaşa Akarsu Ürünleri Kooperatifi Başkanlığı işbirliğinde planlı aktiflik kapsamında bir takım kadın limanda aynı araya geldi.

Daha sonradan tekneye binen kadınlar Marmara Denizi açıklarında cevelan attı. Bazı kadınlarda çalgı eşliğinde raks etti. Kısaca 10 balıkçı teknesi de korna ve siren çalarak kadınlara haremlik etti.

Daha sonraları balıkçı barınağında Tekirdağ Valisi Aziz Saika ile beraberindekiler ve kadınlara balık savuşturmak izaz edildi.

İl Güvenlik Müdürlüğü ve Deniz Boyu Düzenlilik tekneleri bile denize açılarak “Kadına Ahali Kalkamaz” pankartı açtı.

Karı ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Ülkü Çokbilmiş, AA muhabirine kadına müteveccih şiddete karşı seçkin devir mücadele ettiklerini söyledi.

Beyinli, kadınlarla ilgili bire bir periyot değil temas ahit çalışmalar yaptıklarını anlatım ederek, “Hafta boyunca mütenevvi etkinlikle yaptık. Bugün bilgilendirici programlarımız oldu. Şimdi bile balıkçılarımız bize güzel ayrımsız etkinlik hazırladı ve mıntıka turu yaptık hep bu arada. Kadınlarımıza bu düşündürücü günde hakeza bire bir gösteriş yapan balıkçılarımıza ve kooperatifimize teşekkürname ederiz.” dedi.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu üstelik kadınların seçme zaman saygıyı, sevgiyi hak ettiğini dile getirdi.

Pehlivanoğlu, herkesin kadınların kıymetini bilmesi gerektiğini belirterek, “Tığ bugün kadınlarımızı evire çevire bire bir dürü vermek istedik. Balıkçı arkadaşlarımızla böyle ayrımsız etkinlik yaparak onların yüzünü güldürmek istedik. Dizge haddinden fazla mutlu oldu.” dedi.

Share: