Tekirdağ’dan kısa güdük

Dertli’üstelik durma eden darülfünun öğrencilerine “yüksek tahsil burs yardımı” yapılacak.

Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, güzeşte yıl başlatılan “Hastalıklı’nun Filizleri” projesi kapsamında dokuz ay verilecek öğrenim bursu bedelinin artırıldığını söyledi.

50 gerekseme sahibi öğrenciye burs yardımında bulunarak başlattıkları projeyi büyüttüklerini tamlayan Sarıkurt, Atatürk Evi’nden elde ettikleri dirimsel ve belediyenin da katkısı ile gerekseme sahibi darülfünun öğrencilerine müteveccih verilen burs ve ücrette artışa gittiklerini kaydetti.

Sarıkurt, burs alacak öğrenci sayısını 50’den 80’e yükseltirken 500 liralık olan burs yardımını dahi 800 teklik yaptıklarını bildirdi.

Sarıkurt, burs başvuruların 3 Ilk Teşrin 2022 Pazartesi gününden itibaren 14 Ekim Cuma günü saat 17.00’ye kadar Atatürk Kent Enstitüsü’ndeki Toplumsal Yardım Referans Merkezine yapılabileceğini ifade etti.

Dertli Belediyesi’nden iyesiz hayvanlara destek

Hastalıklı Belediyesi, sokakta tüvana ve hayvanseverler marifetiyle Eğreti Efsanevi Kademe’ne götürülen sahipsiz hayvanları, afiyet kontrollerinin arkası sıra “Eskimemiş Benzeri Mir” projesi kapsamında sahiplendirmeye bitmeme ediyor.

Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, 3 ay kabilinden bodur bire bir sürede çok sayıda çıkmaz hayvanının Hastalıklı Belediyesi Sosyal Arkalama İşleri Müdürlüğü bünyesinde bakım veren Hastalıklı Belediyesi Arızi Efsanevi Kademe tarafından sahiplendirildiğini söyledi.

Sarıkurt, “Altın vatandaşlarımız, evini paylaşacakları bire bir birey amacıyla banko tıpkı hayvan satın almamalı. Bu konuda sunma makul adımın, birey dostlarımızı dadılık etmek olduğunu düşünerek ‘Yıpranmamış Ayrımsız Mebde’ projemizi hayata geçirmiştik. Serencam 3 ayda sahipleri yoluyla muhtelif sebeplerle sokağa atılan evet da sokakta dünyaya mevrut 42 hayvanımızı bu proje kapsamında sahiplendirdik.” dedi.

Share: