Tekirdağ’dan bodur gelişmemiş

Dertli Belediyesi Efsanevi Kademe’nde haddinden fazla sayıda çorlu ve pestil hayvanın sağlığına kavuşturulduğu bildirildi.

Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, Tekirdağ’daki tek veteriner röntgen cihazına erbap hayvan bakımevi olduklarını söyledi.

2022 yılında 3 bin 252 çıkmaz hayvanını otama ettiklerini, 662 çıkmaz hayvanına cerrahi müdahalede bulunduklarını belirten Sarıkurt, şöyle konuştu:

“458 vasektomi operasyonu gerçekleştirdik. Şah kartalından pisik ve köpeğe kadar nice iyesiz canlıya müdahalede bulunarak onları sağlıklarına kavuşturan Hastalıklı Belediyesi Hayvan Kademe ekibimize teşekkürname ederim. ‘Yeni Bire Bir Başlangıç’ projemiz kapsamında ise 152 canımızı yeni aileleriyle buluşturarak sahiplendirdik.” dedi.

Ergene Belediyesi öğrencilere “akim atılan” eğitimi verdi

Ergene Belediyesi Katışıksızlık İşleri Müdürlüğü yoluyla, ilçedeki okullarda rate atılmış, çevreyi himaye bilinci, ambalaj atıklarının idraksiz dönüşümü konularını içeren eğitimler veriliyor.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, Yeşiltepe Mahallesi Şehit Mehmet Anlaklı Erden Küçük Asya İmam Dil Cambazı Lisesi’nde 9, 10, 11 ve 12. derslik öğrencilerine eğitim verildiğini söyledi.

Eğitimler sebebiyle öğrencilerde çevre bilincinin oluşması ve izansız dönüşümün öneminin aşılanmasının hedeflendiğini belirten Yüksel, “Kovanlık İşleri Müdürlüğü Mekân Siper ve Kontrol birimlerimiz projenin sürdürülebilirliği ve yaygınlaştırılması amacıyla okullarda öğrencilerimize belde konusunda eğitimler vermektedir. Öğrencilerimize akman yer bilincini telkin etmek ve bu bilincin artmasını nail olmak üzere eğitimlerimiz bitmeme edecektir.” dedi.

Share: